342. Raz dwa trzy psy – pełna humoru książka dla dzieci!

Jak wiecie niedzielę spędziłam na III Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci w Bydgoszczy, w bardzo miłym towarzystwie PAULINY I MARTYNY. Wysłuchałam ciekawego wykładu Agaty z Wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA i zaszalałam trochę na kiermaszu. Przywiozłam Maluchowi kilkanaście książek, m.in. tę, którą Wam dzisiaj pokażę.

Raz dwa trzy psy” to pełna humoru książka Wydawnictwa Hokus-Pokus, stworzona przez Nadię Budde. Bardzo chciałam ją kupić i była na mojej liście od kiedy zobaczyłam jej okładkę. Czułam, że będzie świetna, ale mimo wszystko nie spodziewałam się, że aż tak nam się spodoba.

SAM_5240- raz dwa trzy psy

Jest to książka w zasadzie obrazkowa, całokartonowa, w formie wyliczanki. To dobra wiadomość dla rodziców małych niszczycieli książek. Rogi ma zaokrąglone, więc bez obaw podaję ją Maluchowi również do samodzielnego przeglądania. Ma wygodny, prostokątny, średni format.

Cała nasza trójka jest tą książką zauroczona. Czytamy ją codziennie, po kilka razy, a Maluch zna już jej tekst na pamięć. Siada po turecku na materacu, trzyma ją na kolanach, pokazuje paluszkiem poszczególnych bohaterów i “czyta” na głos.

Tekst składa się jedynie z krótkiego (zwykle jednowyrazowego) określenia różnych bohaterów. Mimo tego jest rymowany. Każdy z nas ma tu swoje ulubione fragmenty. Maluch lubi Kozuchę, ja łysą pszczołę, a tata Malucha Konisko. Za każdym razem jak to czytamy, to bawi nas tak samo, jak za pierwszym.

Ilustracje są rewelacyjne, idealnie trafiają w mój gust – żywe, intensywne kolory i humor. Kiedy patrzę np. na blondynkę pszczołę i jej łysą koleżankę nie potrafię się nie śmiać.

Przeznaczona jest dla dzieci od 0 do 3 lat. I to raczej słuszna granica, chociaż może również bawić trochę starsze dzieci. Wszystko zależy tutaj od indywidualnych zainteresowań dziecka.

Jeśli lubicie niebanalne książki, to musicie ją mieć. Można ją kupić np. tu ———>  KLIK.

SAM_5241

SAM_5242

SAM_5243

SAM_5244

SAM_5245

SAM_5246

SAM_5247

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

16 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>