346. Ja, Bobik.

Czy są wśród Was wielbiciele kotów? A może Wasze dzieci lubią te zwierzęta? Ja zawsze lubiłam koty. I chociaż jestem na ich sierść silnie uczulona, to nie odmawiam sobie pogłaskania od czasu do czasu znajomych kotów. Moja koleżanka ma teraz dwa małe kociaki, więc pierwsza rwałam się, żeby się z nimi pobawić ;) Maluch też lubi koty, więc książka, którą Wam dzisiaj pokażę bardzo go zaciekawiła.

Ja, Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem” to pięknie wydana przez Naszą Księgarnię książka Ewy Kozyry-Pawlak. Otrzymałam ją od pani Agaty z Wydawnictwa Nasza Księgarnia na Festiwalu Książki Obrazkowej dla dzieci.

SAM_5265-ja bobik

Jest to pełna humoru historia małego kota Bobika, któremu wydaje się, że jest monarchą. Już po wstępie wiedziałam, że będzie wesoło. “Tatko mój był przyjezdny, ale szlachetnie urodzony. Na pewno. Nazywał się Kotstanty Znikot”. Swoich właścicieli uważa za służących (w końcu dobrze go karmią i zapewniają różne atrakcje). W codziennym życiu towarzyszą mu m.in. psy Spajki, Lola (“Tak się składa, że gdzie jest Lola, tam nie ma mnie“.) oraz koty. Ulubiona część Malucha to ta, w której Bobik opowiada, że opanował m.in. łóżka, parapety, wycieraczki i kaloryfery. Życiowe zainteresowania Bobika potrafią poprawić nastrój. Osoby, które mają w domu koty od razu będą wiedziały, o co chodzi :)

Na końcu książki pokazany jest kocur, którego figle były podstawą tej krótkiej historii. Można zobaczyć także Dziamilkę, która koniecznie chciała wejść do tej książki.

Tekstu jest mało, więc bez problemu wytrzymają czytanie również maluchy. Książka jest przeznaczona dla dzieci do 6 roku życia, ale moim zdaniem bardziej zainteresuje takie od 2 do 4 lat.

Książka ma twardą okładkę, strony nie. Jest w wygodnym, średniej wielkości kwadratowym formacie. Ilustracje tej książki bardzo trafiają w mój gust. To takie sfotografowane wyszywanki, wykonane metodą patchworkowego zszywania skrawków różnych materiałów. Rzadko widuję tego typu obrazki, a szkoda.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_5266

SAM_5267- ja bobik ilustracje

SAM_5268- ja bobik 3

SAM_5269- ja bobik nasza księgarnia

SAM_5270

SAM_5272

SAM_5275

SAM_5276

Dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia za egzemplarz tej książki.

czym zająć dziecko

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

25 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>