353. Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta.

Dziś pokażę Wam kolejną książkę, którą otrzymałam od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Miałam ją na swojej liście do kupienia, więc idealnie się złożyło, że do nas trafiła ;)

Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta” to bardzo pomysłowa książka Marcina Brykczyńskiego, do której ilustracje stworzyła Agnieszka Antoniewicz.

SAM_5248-chodzi o to, czy wiesz co to

Lubię książki tego autora, bo te, które mamy w domu zawsze są nietypowe, np. “Opowiem Ci mamo, co robią mrówki”, którą pokazywałam Wam tu ——> CO ROBIĄ MRÓWKI.

Tym razem zacznę od tego, że bardzo zaskoczyło mnie to, że książka jest całokartonowa. Nie wiem dlaczego, ale byłam pewna, że ma tylko twardą okładkę. A tu taka miła niespodzianka :)

Jest to zbiór bardzo wesołych zagadek o zwierzętach. Są one naprawdę proste, dzięki czemu nie zniechęcą małych czytelników do ich rozwiązywania (np. “Cicho chodzi, myszy łapie, miło mruczy na kanapie.”, “Ciągle kwacze, lata, pływa; jak się taki ptak nazywa?”). Oprócz tego są tu rymowanki, które szybko zapadają w pamięć. Świetny sposób na ćwiczenie pamięci. Ale to nie wszystko. Główną atrakcją dla Malucha okazał się labirynt! Tego, że znajdę coś takiego w środku też si nie spodziewałam, a ci z Was, którzy zaglądają tu regularnie pewnie wiedzą, że od jakiegoś czasu labirynty są u nas numerem 1 i kupuję wszystko, co mi się nawinie z taką formą zabawy (ostatnio trafiłam na świetną deskę do jedzenia). Tutaj zadanie Malucha polega na doprowadzeniu zwierzątek do ich domów (co wcale nie jest takie łatwe, za co też duży plus, bo Maluch nie przepada za takimi bardzo prostymi). Poza tym są tu również zadania, polegające na wyszukaniu ukrytych zwierząt. Rewelacyjny pomysł!

Podsumowując, znajdziemy tu wszystko to, co lubią dzieci, czyli rymowanki, zagadki, zadania na spostrzegawczość, labirynt i dużo humoru.

Książka przeznaczona jest dla dzieci od 2 do 4 lat i myślę, że to odpowiednia granica. Bardzo odpowiada mi styl ilustracji. Maluchy nie będą miały problemów z rozpoznaniem zwierząt.

Można ją kupić w bardzo dobrej cenie bezpośrednio na stronie wydawnictwa ——-> CHODZI O TO, CZY WIESZ CO TO. Pierwotna cena to niecałe 40 zł, dlatego warto skorzystać z tej promocji.

SAM_5251-labirynt dla dzieci

SAM_5252-chodzi o to czy wiesz co to zwierzęta

SAM_5253

SAM_5254-co kupić dla trzylatka

SAM_5255

SAM_5256

SAM_5258

SAM_5259

SAM_5260

SAM_5261

SAM_5262

SAM_5263

Dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia za egzemplarz tej książki.

mamiczka_logo

 

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

15 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>