366. Plastyka dla dzieci – pomysły na zabawy plastyczne w domu.

Już od dłuższego czasu bardzo często wykonujemy z Maluchem różne zabawy plastyczne. To nie tylko rysowanie, kolorowanie i zabawy ciastoliną. Wspólnie tworzymy również różne rzeczy. Część z nich pokazywałam już na blogu, np. tu —–> OBIAD Z CIASTOLINY i tu ——–> KOTEK Z PAPIERU. Do tej pory korzystaliśmy głównie z książki, którą kupiłam korzystając z wyprzedaży w księgarni ——-> PLASTYKA DLA DZIECI CZ.1.

Wydawnictwo Arkady zrobiło nam niespodziankę i teraz mamy również cz. 2, czyli “Plastyka dla dzieci. Nowoczesne i zabawne pomysły służące rozwojowi wyobraźni plastycznej“. Przyznam, że kiedy kupowałam część pierwszą, zastanawiałam się również nad tą drugą. Stwierdziłam jednak, że te zadania mogą być jeszcze dla Malucha za trudne. W praktyce okazało się jednak, że wcale nie. Jest tu cała masa pomysłów, które nie tylko odzwierciedlamy, ale również inspirują nas do wymyślania kolejnych.

zabawy plastyczne dla dzieci

W dzisiejszym wpisie napiszę Wam parę słów o samej książce, a niedługo będziecie mogli zobaczyć dzieła, które tworzymy :) Maluch bardzo lubi bawić się w ten sposób i muszę przyznać, że to ciekawy i przydatny sposób na wspólne spędzanie czasu. Oczywiście takie zabawy bardzo dobrze wpływają również na jego rozwój. Ćwiczy motorykę małą, cierpliwość, relacje przyczyna-skutek i pobudza swoją wyobraźnię.

Książka podzielona jest na rozdziały: Punkt i linia, Kolory, Formy, Faktura, Miary i Kształty. Podoba mi się to, że oprócz propozycji różnych zabaw plastycznych jest tu również trochę teorii. Starszym dzieciom pomoże to zrozumieć zasady działania niektórych rzeczy. My na razie skupiamy się wyłącznie na samych zabawach, ale jak Maluch podrośnie z pewnością omówimy poszczególne rozdziały.

Każda z zaproponowanych prac pokazana jest krok po kroku. To bardzo duże ułatwienie, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z tego typu zabawami. Prosty opis, uzupełniony wyraźnymi zdjęciami pozwala na samodzielne wykonanie różnych prac bez żadnego problemu.

Jakie pomysły tu znajdziemy? M.in. śmiesznego pajaca, ramkę do zdjęć, przeplatankę, jeżyki, pieczątki, kolorową pizzę, maskę robota, rybki w wodzie i wiele innych pomysłów. Na poniższych zdjęciach część z nich możecie zobaczyć. Nie każdy jest na tyle kreatywny, że potrafi samodzielnie powymyślać różne prace (ja np. czasem mam z tym problem). Taka książka idealnie sprawdza się w takich wypadkach i po sobie widzę, że pobudza moją wyobraźnię plastyczną. Patrząc na niektóre pomysły przypominam sobie np. to, co robiłam jako dziecko w przedszkolu. Takie zabawy są niezastąpione zwłaszcza w deszczowe dni. I obserwując mojego Malucha stwierdzam, że takie regularne wspólne zabawy plastyczne bardzo rozwinęły jego umiejętność rysowania. Kto zagląda na fanpage bloga na facebooku lub na nasz instagram, ten miał okazję zobaczyć, jak Maluch świetnie maluje.

Książka przeznaczona jest dla dzieci od 4 do 7 lat, ale przy pomocy rodziców poradzą sobie z tymi zadaniami również młodsze dzieci. Jest dużego formatu i ma twardą okładkę. Jest tu ponad 260 stron.

Można ją kupić np. tu —–>  KLIK.

pomysły na zabawy plastyczne

pajac krok po kroku

SAM_5430

zabawy plastyczne krok po kroku

SAM_5432

pizza z papieru

SAM_5434

SAM_5435

SAM_5436

SAM_5437

SAM_5438

SAM_5439

SAM_5440

SAM_5441

SAM_5442

SAM_5443

SAM_5446

Dziękuję Wydawnictwu Arkady za egzemplarz tej książki.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

9 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>