377. Krowa Matylda na wakacjach.

Wprawdzie wakacje powoli się kończą, ale książkę o tej tematyce można czytać cały rok ;) Wpadła mi w oko, kiedy robiłam Maluchowi zakupy w Endo.

Krowa Matylda na wakacjach” (autor Alexander Steffensmeier) została wydana przez Media Rodzina. Lubię książki tego wydawnictwa, również tym razem się nie zawiodłam.

SAM_5624

To bardzo wesoła historyjka o krowie Matyldzie, która podobnie jak pan listonosz, koniecznie chciała pojechać gdzieś na wakacje. Wybrała się nawet na przystanek autobusowy, zastanawiając się nad tym, co będzie na tych wakacjach robić. Jej plany pokrzyżował jednak brak nadjeżdżającego autobusu i skończyło się na wczasach niedaleko farmy, na której mieszka. Matylda bardzo się jednak starała, żeby to były bardzo udane i niezapomniane wakacje. Z kolei jej koledzy z podwórka wraz z gospodynią robili wszystko, żeby zachęcić ją do powrotu. Nie zdradzę Wam, jak ta historia się kończy, ale bardzo ją z Maluchem lubimy. Jest tu sporo zabawnych momentów.

Ilustracje są bardzo ładne, zabawne, świetnie uzupełniają tekst. Książka ma twardą okładkę i jest dużego formatu. Tekstu nie jest zbyt dużo, więc moim zdaniem nawet 2-latki mogą się nim zainteresować.

Z tej serii są jeszcze “Krowa Matylda bawi się w chowanego”, “Krowa Matylda nie może zasnąć” i “Krowa Matylda na czatach”. Trafiają na moją długą listę zakupów ;)

Książkę można kupić np. tu —>  KLIK.

SAM_5626

SAM_5627

SAM_5628

SAM_5629

SAM_5630

SAM_5631

SAM_5632

SAM_5635

SAM_5636

SAM_5637

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

14 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>