390. Mały Gruffalo.

Są takie książki, na których premierę czekam z niecierpliwością. Jedną z nich jest niewątpliwie ta, którą Wam dzisiaj pokażę. Kiedy tylko pojawiła się na stronie wydawnictwa, od razu złożyłam zamówienie.

Mały Gruffalo” (Julia Donaldson, Axel Scheffler) to kolejna świetna książka Wydawnictwa Ene Due Rabe. Poprzednią część pokazywałam Wam tu —–> GRUFFALO.

mały gruffalo

Tym razem poznajemy synka Gruffalo, który koniecznie chce się przekonać, czy Ogromna Zła Mycha naprawdę istnieje. Kiedy tata zasypia, wyrusza na poszukiwania. Po drodze spotyka węża, sowę, lisa i myszkę, czyli bohaterów, znanych nam z poprzedniej części. Czy uda mu się odnaleźć Złą Mychę? Tego Wam nie napiszę :)

Podobnie, jak w poprzedniej książce, tutaj również tekst jest rymowany. Są też powtarzające się fragmenty. Maluchowi od razu historyjka się spodobała i czytamy ją kilka razy dziennie. Jest nią tak samo zafascynowany, jak poprzednią, którą obecnie pożyczyliśmy synkowi naszych znajomych.

Ilustracje w tym samym stylu, który bardzo mi odpowiada. Nie są jednak aż tak kolorowe, ponieważ tym razem akcja rozgrywa się zimą. Książka jest dużego formatu i ma twardą okładkę.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z Gruffalo, to gorąco polecam. Warto zacząć od pierwszej części, aby lepiej zrozumieć to, co znajdziemy w drugiej. Jest coś takiego w tym dziwolągu, że dzieci go uwielbiają :)

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

mały gruffalo 2

synek gruffalo

gruffalo po polsku

SAM_6326

SAM_6327

SAM_6328

SAM_6329

SAM_6331

SAM_6332

SAM_6333

SAM_6334

SAM_6335

SAM_6336

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

9 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>