442. Zły Kocurek.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam okładki tych książek, od razu wiedziałam, że to coś w sam raz dla nas. Czułam, że są to książki pełne humoru i nie pomyliłam się. Jakiś czas temu Wydawnictwo Mamania przekazało Maluchowi obie części. Kocurek od razu podbił nasze serca.

Zły Kocurek. Kąpiel” i “Zły Kocurek. Sto lat” to wesołe i pomysłowe książki, których autorem jest Nick Bruel.

zły kocurek

Już patrząc na okładki, od razu wiadomo, że kocurek to niezły gagatek. Każdy miłośnik kotów wie, że te zwierzęta z reguły nie przepadają za kąpielą. W pierwszej z książek (“Kąpiel“) przekonacie się jednak, że czasem jest ona niezbędna, ponieważ pomimo wylizywania futerka zapach kocurka nie jest najpiękniejszy ;) Wylizywanie zostało tam pokazane krok po kroku. Kocurek łapie takie miny, że śmiejemy się z Maluchem jak na niego patrzymy. Niektóre słowa są oznaczone gwiazdką *, a wyjaśnienie ich znaczenia znajduje się na końcu książki. Ta książka to nie tylko fajna rozrywka, ale również można się z niej dowiedzieć kilku ciekawostek na temat kotów. Wiedzieliście o tym, że język kota pokryty jest maleńkimi zadziorkami w kształcie wędkarskiego haczyka? Ja nie wiedziałam, chociaż często mam do czynienia z różnymi futrzakami. Niektóre teksty są tu tak śmieszne, że trudno zachować powagę – “O święta kiełbaso! Ten zwariowany kot ma na języku setki maleńkich paznokci!”. Poza tym lista rzeczy, w które należy się zaopatrzyć przed przystąpieniem do kąpieli kocurka rozbawi chyba każdego smutasa. Zanim jednak przystąpimy do kąpieli, trzeba kocurka najpierw złapać, co wcale nie jest takie proste.

Z kolei w części urodzinowej (“Sto lat“), zobaczycie, jaki tort otrzymał kocurek z okazji swoich urodzin, kto go odwiedził i co się stało z jego prezentami. Powspominacie również pierwszy rok życia kocurka. Tu również czeka na Was sporo ciekawostek na temat kotów. Zobaczycie także, że kocurki też mają katalogi zabawek i swoje marzenia. A główny bohater rozpakowując prezenty (chociaż właściwym określeniem jest raczej rozszarpując), rozbawia mnie niemal do łez. Z kolei szaleni goście chcą zrobić z pewnego pieska piniatę. Na końcu kocurek otrzymuje w końcu swój najbardziej wymarzony prezent. Nie zdradzę Wam co to jest, ale ten pomysł bardzo mi się spodobał.

Książki mają poręczny format i twarde okładki. Ich ilustracje są wyłącznie czarno-białe, chociaż okładki mogą sugerować coś innego. I to właśnie w tej kolorystyce jest cały urok tych książek. Dzięki temu różnią się od innych tego typu książek.

Obie książki są dość grube (Kąpiel ma ponad 120 stron, a Sto lat 160), jednak szybko się je czyta. Tekstu wbrew pozorom nie jest aż tak dużo, ponieważ sporo miejsca zajmują ilustracje, a czcionka jest duża. Są przeznaczone dla dzieci od 5 roku życia, ale moim zdaniem spodobają się również młodszym. Książki są podzielone na rozdziały, więc czytanie można sobie podzielić. To duży plus, zwłaszcza przy młodszych dzieciach, takich jak Maluch.

Książki możecie kupić bezpośrednio na stronie wydawnictwa —-> KĄPIEL i STO LAT. Są dostępne również w pakiecie —–> PAKIET. Promocja trwa do 17.12.2014 r. lub do wyczerpania zapasów. Dodam jeszcze od siebie, że z tego wydawnictwa bardzo podobała mi się książka Agnieszki Stein —-> Dziecko z bliska. Kupiłam ją jakiś czas temu na targach i teraz krąży wśród moich znajomych. Warto ją przeczytać, jeśli jesteście zwolennikami tzw. rodzicielstwa bliskości.

Zły kocurek. Kąpiel

książka mamania

SAM_7395

SAM_7396

SAM_7397

SAM_7398

SAM_7399

SAM_7400

SAM_7401

SAM_7402

Zły kocurek. Sto lat

SAM_7404

SAM_7405

SAM_7406

SAM_7407

SAM_7408

SAM_7409

SAM_7410

SAM_7411

SAM_7412

SAM_7414

SAM_7415

SAM_7392

Dziękuję Wydawnictwu Mamania za przekazane książki.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

18 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>