715. Co widzisz, Zadziwiające życie i inne ciekawe książki dla dzieci.

Czas na kolejne książki z biblioteczki Malucha. Tak, jak Wam obiecałam, sukcesywnie będą się pojawiać wpisy na ten temat. Bo nawet jeśli pozbywam się kilkudziesięciu książek, to bardzo szybko zapełniam Maluchowi te braki ;) To jest niekończąca się historia. Ostatnio stwierdziłam, że również mój regał z książkami zaczął się niebezpiecznie zapełniać, więc będę musiała zrobić gruntowny przegląd i przygotować miejsce na kolejne.

 

Dziś zacznę od ciekawej i pomysłowej książki, którą Maluch otrzymał od jej autorki.

 

Co widzisz Klaudyna Sułek.

 

 

Ta książka przewinęła się kiedyś w którymś z moich przeglądów, bo od samego początku zwróciła moją uwagę. To nie jest taka typowa książka dla dzieci. Jest ona bardziej do oglądania i fantazjowania. Tekstu jest tu niewiele, chociaż są strony, na których jest ich nieco więcej. Jest on rymowany.

 

Książkę można wykorzystać również do rozmów z dzieckiem na wiele tematów. Nie musimy się bowiem ograniczać do stwierdzenia, jakie kształty widzimy w chmurach pokazanych w książce. Możemy zerknąć przez okno, co aktualnie widzimy na niebie. W przypadku młodszych dzieci można poćwiczyć odgłosy zwierząt lub kolory. Warto także pobawić się w cienie przy pomocy naszych rąk, posiłkując się jedną ze stron książki.

 

Głównym jej atutem są ilustracje, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają dziecko do umysłowej aktywności. Mamy z Maluchem kilka ulubionych stron, np. z chmurami, kroplami deszczu, wężem i pętelkami. Muszę przyznać, że jest to obecnie jedna z naszych ciekawszych książek.

 

Książka ma twardą okładkę i jest kwadratowego formatu. Według mnie sprawdzi się u dzieci od 3 roku życia. Młodsze oczywiście również może zaciekawić.

 

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

 

 

Doktor Dolittle i jego zwierzęta Wydawnictwo Greg.

 

 

O czym jest ta książka nie muszę tu wspominać, bo myślę, że każdy ją zna. Z uwagi na zamiłowanie Malucha do zwierząt, domyślałam się, że książka może mu się spodobać.

 

To jedna z naszych nielicznych książek z dłuższym tekstem, która Malucha wciągnęła. Czytamy ją rozdziałami. Ma fajne ilustracje, co jest plusem przy tego typu książkach.

 

Książka jest poręcznego formatu i z pewnością pojedzie z nami na wakacje.

 

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

 

 

Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest Wszechświatem? Wydawnictwo Art Egmont.

 

 

To bardzo pomysłowa książka z masą ciekawych informacji. Do tego ma boskie ilustracje, które od razu skradły moje serce. Przyznaję, że jest to książka, która zaciekawiła całą naszą trójkę. I jest tu sporo takich informacji, o których nie miałam dotąd pojęcia.

 

Niestety nie ma tu ani spisu treści, ani numeracji stron. To moim zdaniem minus przy książce z tak dużą ilością wiedzy. Czasem chciałoby się do czegoś wrócić i trzeba wertować strony po kolei. Jednak mimo tego i tak uważam, że książka jest rewelacyjna i warto ją mieć.

 

Książka ma twardą okładkę i jest dość dużego formatu. Według mnie najlepiej sprawdzi się u starszych przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Świetnie sprawdzi się jako prezent.

 

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

 

 

Zagadki detektywistyczne. Rusz głową i znajdź rozwiązanie 25 tajemniczych historii Wydawnictwo Debit.

 

 

To jedna z naszych ulubionych książek. Ma specyficzne ilustracje, oszczędne w kolorach. Jest to jednak moim zdaniem duży plus przy tego typu książkach. Nie rozpraszają bowiem one nadmiernie małego czytelnika i pozwalają się skupić na rozwiązywaniu zagadek.

 

Jest tu 25 zagadek. Odpowiedzi ukryte są pod okienkami. Przyznaję, że przy niektórych zagadkach zarówno ja, jak i tata Malucha czuliśmy się mało inteligentni ;) Za to Maluch nas w kilku miejscach zaskoczył. My nie znaliśmy odpowiedzi, a on logicznie powiązał ze sobą różne informacje i udzielił poprawnej odpowiedzi.

 

Jeśli pojawiłaby się kontynuacja tych zagadek, to brałabym ją w ciemno ;)

 

Książka ma twardą okładkę i jest dużego formatu. Według mnie najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku szkolnym, ale również starsze przedszkolaki powinny sobie dać radę z większością zagadek.

 

Można ją kupić np. tu —>  KLIK.

 

 

Pamiętajcie, żeby zaglądać do nas na instagram —>  KLIK. Tam na bieżąco możecie oglądać, co u nas słychać. Ostatnio walczyliśmy z anginą Malucha, przy której gorączki po 40 stopni dały nam nieźle popalić. A teraz przeżywamy nowego lokatora w buzi Malucha, który pojawił się niespodziewanie poza szeregiem ;)

 

Na koniec wspomnę jeszcze o ciekawej inicjatywie, o której pisałam niedawno na facebooku. Trwa zbiórka pieniędzy na druk książki charytatywnej na leczenie małej Tosi —>  KLIK. W nagrodę za wsparcie można otrzymać książkę PrzyTulanki, w stworzenie której włączyli się różni znani autorzy.

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

7 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>