734. Książki dla dzieci o zimie – przegląd.

Na prośbę jednej z obserwatorek naszego instagrama, przygotowałam dla Was przegląd książek dla dzieci o zimie. Kto przegapił przegląd książek o Mikołaju i Bożym Narodzeniu, może to nadrobić tu —->  KLIK.

 

Tak, jak się spodziewałam, oferta książek o tematyce zimowej jest bardzo szeroka. Jak zawsze, do tego zestawienia wybrałam jedynie takie, które z jakiegoś powodu zwróciły moją uwagę. Jeśli chcecie coś do tego dorzucić, dajcie swoje typy w komentarzu.

 

1. Gdy rodzice byli dziećmi. Zima —>  KLIK. “Ta niezwykła książka przeniesie cię w świat dzieciństwa twoich rodziców. Dowiesz się, jak wyglądało życie powszednie w tamtym czasie, w co ubierali się ludzie, co jedli, jak spędzali czas wolny, gdzie podróżowali i najważniejsze – w co uwielbiali się bawić. Jeśli interesuje cię, dlaczego kiedyś przed sklepami ustawiały się gigantyczne kolejki, czym ozdabiano choinki na święta i dlaczego pomarańcze były tak atrakcyjne, to ta książka jest dla ciebie”. Od razu trafia na moją listę zakupów. To zdecydowanie coś dla nas!

 

 

2. Zima. Bardzo proste czytanki dla dzieci —->  KLIK. “W tej publikacji przedstawiono zagadnienia dotyczące zimy: zimowe miesiące, charakterystyczne cechy pogody, ubiór, zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem, zimowe zabawy, dokarmianie zwierząt”. To książka dla młodszych dzieci.

 

 

3. Pierwszy dzień zimy —->  KLIK. Dla fanów serii. Jest też część o zabawach na śniegu —->  KLIK.

 

 

4. Pory roku. Zima —->  KLIK. Wygląda zachęcająco.

 

 

5. Pani Zima —->  KLIK. Graficznie mnie nie przekonuje, ale sama historia może być ciekawa.

 

 

6. Nie taka mroźna zima —->  KLIK. To zbiór wierszy.

 

 

7. Zima Mikołajka —->  KLIK. Dla fanów Mikołajka i nie tylko.

 

 

8. Zima Muminków —->  KLIK. Dla dzieci, które lubią ten muminkowy klimat.

 

 

9. Muminek i pierwszy śnieg —->  KLIK. W sam raz dla maluszków.

 

 

10. Patrz, Madika, pada śnieg! —->  KLIK. “Nareszcie spadł śnieg na Czerwcowym Wzgórzu! Madika i Lisabet jak oszalałe bawią się w śniegu. Nawet tata daje się wciągnąć do bitwy na śnieżki. Następnego dnia Madika jest chora i musi zostać w domu, kiedy Lisabet z jedzie ze służącą Alvą do miasta”.

 

 

11. Tappi i pierwszy śnieg —->  KLIK. Chyba się na to skuszę, bo lubimy tego bohatera.

 

 

12. Krowa Matylda i śnieg —->  KLIK. Dla fanów tej serii.

 

 

13. Najbardziej na całym świecie lubię śnieg —->  KLIK. Mieliśmy tę książkę. Jest wesoła, tak jak cała seria książek z tymi bohaterami.

 

 

14. Żubr Pompik na tropie śniegu —->  KLIK. “Pompik to wyjątkowy żubr: dociekliwy i ciekawy świata, przyjacielski i chętny do pomocy. Szybko zjednuje sobie mieszkańców lasu i poznaje ich zwyczaje. Zaskakuje trafnymi spostrzeżeniami, choć czasem zdarzają się mu pomyłki. Często dostrzega to, czego nie widzą dorosłe żubry”.

 

 

15. Królowa Śniegu —->  KLIK. Wersja dźwiękowa.

 

 

16. Śniegowy duch —->  KLIK. Nietypowa książka.

 

 

17. Bajki ze śniegu —->  KLIK. ” Autorka w trzech opowieściach opisała przygody krasnoludka Kapturka, który wyszedł spod ręki grafika, ożywiony jakimś cudem, wyjrzał na drugą stronę kartki i od tej pory nie można było go powstrzymać, by nie niósł pomocy bajkowym postaciom, które wpadły w tarapaty”.

 

 

18. O żyrafach, które chciały zobaczyć śnieg —->  KLIK. To może być ciekawa historia.

 

 

19. 5-minutowe bajki na zimę —->  KLIK. To zbiór krótkich bajek.

 

 

20. O zimie —->  KLIK. To stara książka, ale słyszałam o niej pozytywne opinie. “Przepiękne zimowe ilustracje i garść zimowych faktów przyprawionych szczyptą poezji na pewno spodobają się każdemu przedszkolakowi spragnionemu śniegu”.

 

 

21. Wesoły Ryjek i zima —->  KLIK. “Mały bohater lubi zimę. Wprawdzie czasem nie ma śniegu, ale i tak jest ciekawie: można nauczyć się grać w warcaby, przekonać się, czym tak naprawdę jest domowe ognisko, albo wybrać się pierwszy raz w życiu do kina. No ale zimą i tak najważniejsze są święta, choinka, kolędy i pieczenie pierniczków, na które Wesoły Ryjek ma swój własny przepis”. Jest kilka książek o Ryjku.

 

 

22. Maks zimą —->  KLIK. Dla fanów serii.

 

 

23. Zima. Pory roku krok po kroku —->  KLIK. “Niech nie zmyli cię format książki – po rozłożeniu stron obraz jest 3 razy szerszy i staje się panoramiczny! Rozłożenie stron nie tylko rozszerza przedstawioną rzeczywistość, lecz także powoduje, że akcja jest dynamiczna, niemal jak w filmie. Dziecko zachwycą kapitalne wierszyki, fascynujące ciekawostki, urocze ilustracje”. To może być świetna książka. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

24. Jestem przedszkolakiem. Zima —->  KLIK. Jak wskazuje tytuł, przeznaczona głównie dla przedszkolaków.

 

 

25. Idzie zima —->  KLIK. “Kiedy przyjdzie Pani Zima w białym futrze, konie zaprzęgnięte do sanek zabiorą nas na kulig, a narciarze będą szusować po stokach. W zaciszu domowych pieleszy, słuchając świerszcza grającego za kominem, wyczekujmy świąt Bożego Narodzenia, by zasiąść do wigilijnego stołu. Potem… Wyczekujmy pierwszych oznak wiosny”. To zbiór wierszy.

 

 

26. Zima w klinice małych zwierząt w Leśnej Górce —>  KLIK. “Kolejna część przygód lekarzy i pacjentów o miłych pyszczkach i miękkich futerkach. Ciepłe, przyjazne i dowcipne opowiadania, niosące wiedzę o świecie przyrody i oswajające z leczeniem – doskonała lektura dla przyszłych lekarzy i weterynarzy”. Świetna, to coś dla nas.

 

 

27. Tycio i Pajda zimą —->  KLIK. “Książeczki budują w małych czytelnikach poczucie odpowiedzialności za innych i pewność siebie. Tycio uczy rówieśników, jak samodzielnie działać w świecie i pomagając innym, cieszyć się każdą chwilą”.

 

 

28. O mądrej żabce, boćku Klekocie i upartej zimie —->  KLIK. “Bajki wspierają rozwój sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, a zadania umieszczone na końcu każdej książeczki sprawdzają poziom wiedzy i umiejętności malucha kończącego edukację przedszkolną i rozpoczynającego naukę w pierwszej klasie. Rodzicowi lub opiekunowi zamieszczone tu rady Babeczki pomogą w razie potrzeby sięgnąć po fachową pomoc”. Świetna i pomysłowa książka.

 

 

29. Śnieżna kula bałwanka —->  KLIK. “Bałwanek Noel mieszka w śnieżnej kuli i co roku może wypowiedzieć jedno życzenie. Zbliżają się święta… Czy spełnią się jego marzenia o prawdziwym przyjacielu?”

 

 

30. Zguba zębiełków —>  KLIK. Dla fanów twórczości Tomasza Samojlika.

 

 

31. Bajkowe zimowisko —>  KLIK. “Kiedy za oknem srogi mróz, zawieja i śnieg, miło przykryć się ciepłym kocem i zatopić w ciekawej lekturze. A jeśli czytane opowieści dotyczą zimy, Świętego Mikołaja, choinki, prezentów i świąt, to radość jest tym większa. Dlatego też mroźne opowieści zebrane w tym tomie będą dobrą lekturą na długie jesienne i zimowe wieczory. Dzieci znajdą wśród nich wiersze i opowiadania, wszystkie w najlepszym zimowym wydaniu”. To może być coś dla nas.

 

 

32. Na śniegu. Sporty zimowe —->  KLIK. “Łukasz Olkowicz przybliża sylwetki najsłynniejszych sportowców pięciu zimowych dyscyplin: narciarstwa biegowego, narciarstwa alpejskiego, skoków narciarskich, łyżwiarstwa figurowego i hokeja. Z naszej książki dowiesz się także, jakimi zasadami rządzą się te dyscypliny, kiedy najlepiej zacząć przygodę ze sportem i jakie trzeba mieć zdolności, żeby zostać mistrzem sportu”. Świetna i pomysłowa książka dla fanów sportu.

 

 

33. Zima Toli =–>  KLIK. Ciekawa książka o czteroletniej Toli. Jest kilka części. Ta jest akurat o zimie.

 

 

34. Kicia Kocia Zima —->  KLIK. Tej serii nie muszę nikomu przedstawiać :)

 

 

35. Zima na ulicy Czereśniowej —->  KLIK. Tej książki nie mogło zabraknąć w tym przeglądzie. Dla tych, którzy jeszcze nie znają tej serii, jest to książka obrazkowa.

 

 

36. Pogoda dla Puchaczy Zima —->  KLIK. To może być bardzo ciekawa i pomysłowa książka.

 

 

37. Za dużo zimowych zabaw —->  KLIK. Tę książkę objęłam patronatem medialnym, więc już wkrótce napiszę o niej więcej.

 

38. Plansze edukacyjne. Ptaki odlatujące na zimę, ptaki pozostające na zimę —->  KLIK. To wprawdzie nie jest książka, ale może się sprawdzić przy edukacji domowej.

 

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>