840. Prezenty świąteczne – książki dla dzieci.

Od ostatniego przeglądu nowości i zapowiedzi książkowych dla dzieci minęły niecałe dwa miesiące, a już musiałam przygotować nowy przegląd, bo pojawiło się tyle ciekawych pozycji. Wśród nich, wybierałam również takie o tematyce świątecznej, które można wykorzystać jako gwiazdkowe lub mikołajkowe prezenty. Zamówiłam Maluchowi dwie pozycje typowo świąteczne i zapewne pokażę je na Instagramie.

 

Z poprzedniego przeglądu —->  Książki dla dzieci mamy na razie pozycje nr 13, 14 (świetna jest!), 15, 19, 21, 26, 27, 28, 29, 31, 32, 33, 44, 51, 56. Większość wykorzystamy w edukacji domowej.

 

Co tym razem wpadło mi w oko?

 

1. Emomisie —->  Emomisie. Może być śmieszna.

 

 

2. Rok w górach —->  Rok w górach. Dla fanów tej serii. “Zawiera dwanaście rozkładówek pokazujących zmiany zachodzące w ciągu roku na różnych piętrach górskich – pogórzu, reglach, turniach i halach. Dzięki temu młody czytelnik pozna bogactwo flory i fauny gór. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów oraz interaktywną zabawę”.

 

 

3. Muminki. Wielki słownik obrazkowy polsko-angielski —->  Muminki . Dla fanów Muminków.

 

 

4. Pory roku —->  Pory roku. ” To interaktywna propozycja dla dzieci w wieku 2-6 lat, która pomoże zaobserwować i zrozumieć różnice między porami roku. Konstrukcja książki pozwala dziecku zobaczyć także efekt własnej pracy. Po prawej stronie książki, dziecko analizując ilustrację, zostaje wprowadzone w temat i zachęcone do aktywności. Po przewróceniu kartki, ma możliwość obejrzenia spodziewanego efektu”.

 

 

5. Co budują zwierzęta? —->  Co budują zwierzęta. “Emilia Dziubak w swym niezwykłym atlasie przedstawia ich najciekawsze dokonania: budowle naziemne i podziemne, domy na wodzie i pod wodą, domy jednorodzinne i kawalerki, osiedla, domy przenośne i tymczasowe. Wśród licznych przykładów znalazły się między innymi: gniazdo uszyte przez krawczyka, gniazda ze śliny, jedna z największych ptasich budowli, czyli kopiec lęgowy nogala zmiennego, spiżarnia dzięciura żołędziowego, ogromna konstrukcja tkaczy towarzyskich, altanka ogrodnika brunatnego, papierowe gniazdo osy pospolitej, gniazdo pszczół i innych owadów, kopce mrówek, ale również mosty i tratwy mrówek legionistek, termitiery, pułapki pająków, kawalerki larw chruścików, rozbudowane nory golców piaskowych, żeremia bobrów, krecie tunele i wiele innych”. Zastanawiam się nad jej zakupem, bo może być bardzo ciekawa.

 

 

6. Kropkoza —->  Kropkoza. Mamy ją. Jest świetna. Pokazywałam ją ostatnio na Instagramie. Ma genialne ilustracje. Cała seria jest świetna.

 

 

7. Jurka i Wąsik —->  Jurka i Wąsik. “Specjalny pociąg właśnie ma wyruszyć w pierwszą podróż. Na pokładzie zgromadzili się liczni znamienici goście. Są tu ministra transportu, ministra ochrony środowiska, prezydent Ka… No, Kandi-coś-tam-stanu… Konduktor Wąsik już sięga po gwizdek, żeby dać sygnał do odjazdu, ale w ostatniej chwili powstrzymuje go dzielna dziewczynka Jurka. Na torach są jeże! I wkrótce okazuje się, że to nie jedyna przeszkoda”.

 

 

8. Opowieści o psach, które ratowały świat —->  Opowieści o psach . To coś dla nas. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

9. Potworne mikroby —->  Potworne mikroby. “Dlaczego trzeba myć ręce przed posiłkiem? Czy koronawirus jest najgroźniejszym wirusem w historii? Czy bakterie mają płeć? Z jakimi wirusami ludzkość już sobie poradziła? Co to są antybiotyki”. Zamówiłam tę książkę Maluchowi.

 

 

10. Małe —>  Małe. “Książka o dzieciach, które nie czują się bezpiecznie w swoich domach. Mówi o prawie dziecka do miłości, szacunku i opieki, a co najważniejsze – podpowiada dzieciom, jak ważne jest, by potrafiły zwrócić się o pomoc. W części informacyjnej podpowiada także dorosłym, gdzie szukać wsparcia w zakresie pomocy psychologicznej dzieciom oraz reagowania na przemoc wobec dzieci”. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

11. Igor —->  Igor. “Igor to poruszająca historia – napisana zrozumiałym dla dzieci językiem – o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie, której bohater odkrywa, że wcale nie trzeba być jak inni, żeby odnaleźć szczęście. Można być zupełnie innym i czuć się z tym dobrze”. Ona również trafia na moją listę zakupów.

 

 

12. Mru Mru —>  Mru Mru. Mamy ją. Pokazywałam ją niedawno na Instagramie. W sam raz dla młodszych czytelników.

 

 

13. Pan Patyk —->  Pan Patyk. Bardzo lubimy książki tej autorki. “Pan Patyk żyje sobie spokojnie wraz z ukochaną żoną oraz trójką uroczych patycząt. Lecz do czasu, do czasu, gdyż pewnego ranka wychodzi z dziupli rodowej, żeby rozruszać trochę gałązki, i zostaje… PORWANY!”.

 

 

14. Nowe bajki, które uczą, jak być szczęśliwym —->  Nowe bajki. “Jako rodzice i dorośli możecie wybrać sposób wychowania, który promuje rozwój zdrowy, szczęśliwy i zrównoważony. Taki, którego efektem będą dzieci szczęśliwe, dobrze rozwinięte intelektualnie, inteligentne emocjonalnie, otwarte na innych i zintegrowane ze społeczeństwem. Jeśli chcecie pomóc swoim dzieciom osiągnąć ten cel, w tej książce znajdziecie liczne wskazówki, jak wykonać to satysfakcjonujące zadanie”. Trafia na moją listę zakupów.

 

 

15. Fakty i plotki o smokach —->  Fakty i plotki o smokach . Wygląda zachęcająco. Większość dzieci przechodzi etap fascynacji smokami. My to mamy już za sobą ;) Jak Maluch miał 3 lata, to wybraliśmy się na sylwestrowy bal przebierańców dla dzieci. Maluch był przebrany za smoka, bo wtedy to było jego główne zainteresowanie. Kiedy prowadzący pytał dzieci, jak mają na imię, Maluch wyskoczył do mikrofonu, że ma na imię Baltazar. Niestety nie dodał, że to dlatego, że uwielbiał smoka Baltazara. Nie zliczę ile tej nocy dostaliśmy pytań od osób z sali, skąd taki pomysł na imię dla dziecka ;) A następnego dnia rano, ten sam pan prowadził zajęcia edukacyjne dla dzieci i zwracał się do Malucha Baltazar, bo nie dosłyszał moich tłumaczeń, że tak naprawdę Maluch ma na imię zupełnie inaczej ;)

 

 

16. Minecraft. Niesamowite bazy —–>  Minecraft. Wiadomo, że będzie nasza ;) Wskazuje od razu na listę zakupów.

 

 

17. Minecraft. Złap Creepera —->  Złap Creepera. Zamówiłam ją Maluchowi.

 

 

18. Polityka —>  Polityka. Zamówiłam ją Maluchowi. Myślę, że będzie ciekawa.

 

 

19. Mopsik, który chciał zostać reniferem —->  Mopsik. Wiadomo, że musimy ją mieć. Maluch uwielbia tę serię.

 

 

20. Przyjaciel na zawsze —->  Przyjaciel na zawsze. Zauroczyła mnie okładka. Zamówiłam ją Maluchowi.

 

 

21. Rysowanie krok po kroku —->  Rysowanie. W sam raz na okres przedświąteczny.

 

 

22. Choinka. Jestem, jaka jestem —->  Choinka . “Maleńka jodła jest zbyt mała i zbyt niedoskonała, aby można ją było wybrać na świąteczne drzewko podczas świąt Bożego Narodzenia. Ale pozostawienie jej samej w lesie nieoczekiwanie przynosi więcej pożytku i jest dla niej o wiele bardziej radosne, niż jodełka mogła się spodziewać”. To może być świetna książka.

 

 

23. Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa —->  Prezent gwiazdkowy. “Jest Wigilia. Święty Mikołaj właśnie wrócił do domu po rozwiezieniu prezentów dzieciom na całym świecie. Położył spać renifery i sam zamierza odpocząć. Ale co to? W worku został jeszcze jeden prezent! To dla Korneliusza Klopsa – chłopca, który mieszka bardzo daleko, na szczycie wysokiej góry. Trudno! Gdy trzeba dostarczyć prezent, Świętemu Mikołajowi żadna droga nie jest straszna! Tylko… czy zdąży na czas”.

 

 

24. Śnieżny miś —->  Śnieżny miś. ” W czasie śnieżnej zadymki mały Miś błąka się po lesie w poszukiwaniu domu. Dokąd ma pójść? Wszystkie ciepłe zakamarki są już zajęte i nie ma w nich miejsca dla misia, nawet malutkiego.  Ta ponadczasowa opowieść o samotnym Misiu i dziewczynce, którzy odnajdują siebie, na pewno ogrzeje wasze serca nie tylko w zimowe dni”.

 

 

25. Idą święta —->  Idą święta. Zamówiłam ją Maluchowi. To nowe, rozszerzone wydanie książki o tradycjach bożonarodzeniowych i noworocznych. Jestem jej ciekawa.

 

 

26. Eryk i Mela na tropie Świętego Mikołaja —->  Eryk i Mela. Ilustracje totalnie nie w moim guście, ale tekst może być ciekawy. ” Przygotowania do Bożego Narodzenia trwają w najlepsze. W powietrzu wirują pierwsze płatki śniegu, każdy kąt domu wypełnia zapach przystrojonej choinki, a babcia Danusia krząta się po kuchni, nucąc kolędy. Nie wszyscy są jednak w tak świątecznym nastroju. Po rozmowie z przyjacielem Eryk dzieli się z Melą poważnymi wątpliwościami. Czy to możliwe, że Święty Mikołaj nie istnieje? W rozwiązaniu tej zagadki pomóc może pewne bardzo wyjątkowe spotkanie”.

 

 

27. Lego. Buduj z wyobraźnią. Boże Narodzenie —->  Lego Boże Narodzenie . W sam raz na prezent.

 

 

28. Elf do zadań specjalnych —->  Elf do zadań specjalnych. To zbiór 24 opowiadań. W sam raz zamiast tradycyjnego kalendarza adwentowego.

 

 


Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

4 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>