6. Księga dźwięków – świetna książka obrazkowa dla najmłodszych.

Zastanawialiście się kiedyś, jaki dźwięk wydaje gniazdko elektryczne? Albo Boże Narodzenie? Przyznam szczerze, że dawniej skupiałam się wyłącznie na odgłosach podstawowych zwierząt, takich jak pies, kot, krowa itd.

Do czasu, aż do naszej biblioteczki dołączyła Księga Dźwięków wydawnictwa Dwie Siostry. Tekst i ilustracje Soledad Bravi.

księga dźwięków

Jak na księgę przystało, stron mamy w niej dużo. Są dość sztywne, więc mój Maluch doskonale sobie radzi z jej przeglądaniem. Od tej książki rozpoczynamy praktycznie każdy dzień, bo jak tylko Maluch zwlecze się z łóżka, to od razu leci do szafy i targa ze sobą księgę. Wcale mu się nie dziwię, bo książka podbiła nie tylko jego serce.

Zapewniam Was, że niektórych odgłosów paszczowych nie znacie. Poza zwierzętami są tam też m.in. pojazdy i przedmioty, nad którymi wcześniej się bliżej nie zastanawiałam. Z racji tego, że czytamy ją codziennie po kilka razy, Maluch dobrze pamięta, że między gołębiem, a kotem jest jeszcze duch, więc nie da się ominąć żadnej ze stron. Czytać trzeba wszystko. Jednak wcale nie rozpaczam z tego powodu, bo księgę uwielbiam, tak samo jak Maluch.

Ilustracje są proste, kolorowe i wesołe. Takie lubimy najbardziej. Kilka ostatnich stron delikatnie wystąpiło nam z szeregu i lata luzem. Rozmiar dostosowany do małych rączek (14 cm x 14 cm). Podoba mi się także to, że strony mają zaokrąglone rogi.

 

Książkę kupiłam na allegro. Można ją znaleźć również np. tu —->KSIĘGA DŹWIĘKÓW.

mamiczka_logo

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>