96. The game of mix and match Herve Tullet.

O jednej z książek Hervé Tullet pisałam tu —> KLIK.

Dzisiaj kolejna odsłona tego autora. Tym razem “The game of mix and match“.

Jest to rewelacyjna książka, zupełnie pozbawiona tekstu. Ma sztywne strony z zaokrąglonymi rogami. Każda ze stron jest pocięta na 4 części. Są one ruchome i dzięki temu możemy tworzyć wiele różnych, czasem dziwnych obrazków. Na przykład możemy stworzyć serce, którego górna część wygląda jak jabłko, czy samolot z nogami słonia. Możliwości jest wiele i wszystko zależy od wyobraźni dziecka.

Początkowo Maluch po prostu przewracał te fragmenty stron, zafascynowany kolorami i samą strukturą książki. Dzisiaj potrafi już się tą książką “bawić”, tworząc różne obrazki.

Często bywam w księgarniach i niewiele jest tego typu książek. Moim zdaniem to świetna książka zarówno dla młodszych dzieci (takich, jak mój Maluch), jak i dla trochę starszych.

Można ją kupić np. tu —->THE GAME OF MIX.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

47 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>