10. Entliczek, pentliczek i inne wierszyki dla najmłodszych.

Jako dziecko bardzo lubiłam wierszyki, potrafiłam stanąć w sklepie i recytować. Entliczek pentliczek, Ele mele dudki, Palec pod budkę i wiele, wiele innych. Dzisiaj już bym się na taki szalony krok nie odważyła. Nie zebrałabym raczej takich owacji, jak wtedy. To nawet pewne.

Wiele z tych wierszyków nadal pamiętam, dlatego bardzo często je śpiewam mojemu Maluchowi. Kariery muzycznej nie zrobiłabym na pewno, ale może w kabarecie jakieś miejsce bym miała, bo moje przyśpiewki wywołują u Malucha salwę śmiechu.

Szukając w internecie książek z takimi rymowanymi wierszykami dla dzieci, natknęłam się na serię Wierszyki dla Maluchów Wydawnictwa Literat. I to był strzał w dziesiątkę.

Okazało się, że mają w swojej ofercie niemal wszystkie wierszyki, które pamiętam z czasów dzieciństwa i wiele innych, ciekawych również.

Książeczki mają 6 sztywnych stron, są bardzo kolorowe, a ich ilustracje mój Maluch uwielbia. To na nich nauczył się rozpoznawać wszystkie zwierzęta, słońce, kwiaty itd.  Tytułów w tej serii jest naprawdę wiele, my mamy ponad 40 książeczek, a nadal nie mamy wszystkiego.

Mamy m.in. Kosi, kosi łapci w pełnej wersji, wierszyk Marii Konopnickiej Pranie i Sposób na laleczkę, Ojca Wirgiliusza, Ele mele dudki, Małpę w kąpieli Aleksandra Fredry, Królika Lolka, Trzy świnki, Wlazł kotek na płotek, Mam trzy latka, Jagódki i wiele, wiele innych.

Książeczki są bardzo tanie. To właśnie dzięki nim mój Maluch powoli przekonał się, że czytanie jest fajne. Początkowo tylko przeglądaliśmy obrazki, omawiając co się na nich znajduje. Potem czytaliśmy te krótsze wierszyki, a dziś czytamy m.in. Małpę w kąpieli. Oczywiście w trakcie czytania pokazuję na ilustracjach, to o czym czytam, żeby Malucha bardziej tym zaciekawić.

Część książek kupiłam na allegro, ale można je kupić w świetnej cenie również tu —–> KLIK.

 

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

15 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>