14. Poznajemy kolory z małpką Franią – książka z pacynką.

O miłości mojego Malucha do pacynek już wspominałam, dlatego kiedy zobaczyłam Frankę buszując po sklepach internetowych, po prostu musiałam ją mieć. To pacynka połączona z książką.

Poznajemy kolory z małpką Franią to świetna pozycja wydawnictwa Book House. Ilustracje Jo Joof, tekst John Davies.

Razem z Franką odkrywamy kolor czerwony, zielony, niebieski, różowy i brązowy. Witają nas m.in. biedronki i pająk. Ilustracje są bardzo proste, ale w czasie czytania pokazuję Maluchowi jakie przedmioty w danym kolorze mamy w pokoju. Dzięki temu nasza zabawa może trwać dłużej. W ten sam sposób można się bawić z Franką również na spacerze.

Małpka jest wykonana ze sztruksu, jest bardzo starannie uszyta. Książeczka jest bezpieczna, nie zawiera elementów, które mogą zostać Maluchowi w buzi. Ma sztywne strony i jest solidnie wykonana.

Przeznaczona jest dla dzieci od 1 do 3 roku życia, ale my z niej korzystamy odkąd Maluch skończył 6 miesięcy. Jest dość duża (23,5 cm x 23,5 cm), ale lekka.

W czasie czytania Maluch pakuje swoje paluszki France do buzi, a drugą rączką pokazuje gdzie małpka ma oko. Jak się rozkręci, to również kilka razy pod rząd pokazuje, gdzie Mamiczka ma oko i wtedy dalsze strony czyta mi się już dużo trudniej. Ale tekst jest na tyle krótki, że w moment można się go nauczyć na pamięć.

Frankę kupiłam w Empiku.

mamiczka_logo

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

19 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>