27. Kolorowy pociąg – magiczna książka dla dzieci.

Jak wcześniej wspominałam, uwielbiam wszystko, co kolorowe. Im tych kolorów jest więcej, tym lepiej. Mój Maluch też zdecydowanie bardziej woli żywe barwy, niż delikatne beże i brązy. Dlatego, kiedy zobaczyłam tę książkę, decyzja o jej zakupie była natychmiastowa.

“Kolorowy pociąg” to magiczna książka ze wstążeczkami Wydawnictwa Egmont.

Poznajemy w niej nie tylko zawartość poszczególnych wagonów, ale również kolory, m.in. fioletowy, zielony i żółty. Tekst książki jest rymowany, dzięki czemu łatwiej wpada do głowy.

Prezentacja pociągu zaczyna się od lokomotywy (wtedy pojawia się pierwsza wstążka) i potem kolejno, wraz z każdym wagonem, dochodzi następna. Mój Maluch uwielbia patrzeć, jak one wychodzą. Od razu bada paluszkami, co jest pod nimi i skąd się tu wzięły.

Kiedy wszystkie wstążki już mamy, pociąg wjeżdża do tajemniczego czarnego tunelu i wyjeżdża z niego w całej okazałości z uśmiechniętym maszynistą na czele.

Książka jest solidnie wykonana, ma zaokrąglone rogi i twarde strony.

Kupiłam ją w Empiku, ale można ją kupić taniej m.in. tu —–>KOLOROWY POCIĄG.

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

17 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>