65. 1001 drobiazgów. Na wsi. – książka do wyszukiwania szczegółów.

Mój Maluch coraz częściej lubi, kiedy opowiadam mu jakieś historie. Oczywiście są one krótkie, adekwatne do jego wieku.

Z pomocą przychodzi nam świetna książka “1001 drobiazgów. Na wsi” autorstwa Ali Mitgutsch, Wydawnictwo Tatarak.

Książka ta nie ma żadnej treści, poza krótkimi słowami, opisującymi poszczególne przedmioty. Jest duża (około 23 cm x 31 cm), ma sztywne strony i zaokrąglone rogi.

Na każdej ze stron jest mnóstwo szczegółów, co umożliwia nam tworzenie przeróżnych opowiadań, zarówno krótszych, jak i dłuższych. Można w jej również świetnie ćwiczyć wskazywanie przez dziecko poszczególnych zwierząt, ludzi, przedmiotów itd. Książka ta ma wiele różnych pojazdów, więc spodobałaby się także fanom motoryzacji :)

Jest bardzo ładnie wydana, na pewno posłuży nam jeszcze długo, a wraz z wiekiem Malucha będą powstawać coraz bardziej szczegółowe opowiadania.

Ulubioną “planszą” mojego Malucha jest zima na wsi. Mamy tam tyle szczegółów, że potrafimy spędzić nad nią naprawdę sporo czasu. Maluch często sam przegląda tę książkę, ale dużo większą frajdę sprawia mu, kiedy “czytamy” ją razem.

Książkę kupiłam w Empiku. Można ją kupić trochę taniej (oraz inną książkę z tej serii) m.in tu —-> KLIK.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

66 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>