46. No to lecimy z piernikami.

W internecie aż huczy od wpisów o piernikach. Jedne dekorowane, inne lukrowane, mnóstwo fajnych przepisów.

U nas też królują pierniki. Już od wielu miesięcy. To za sprawą świetnej książeczki “O Bogumile i Królowej Pszczół” z serii Legendy Toruńskie, autor Dorota Kaźmierczak, ilustracje Katarzyna Jerzyk, Wydawnictwo Literat.

O innych książkach tego wydawnictwa pisałam tu —-> KLIK.

Książka ma sztywne strony, jest rymowana, ma fajne, kolorowe ilustracje.

Poznajemy historię miłości młodego Czeladnika Bogumiła i córki piekarza Katarzyny. Pewnego dnia Bogumił uratował życie pszczole, za co Królowa Pszczół przekazała mu tajemny przepis na pierniki. Bogumił przygotował masę pierników na przyjazd Króla, który był nimi zachwycony. “Król zachwycony smakiem pierników wyrzekł do Bogumiła: Daję ci, chłopcze, mistrzowski tytuł, w twoich zdolnościach jest siła”. Na końcu dowiadujemy się, skąd się wzięła nazwa pierników “katarzynki”.

Mój Maluch uwielbia tę książkę od dawna. Aż sama się początkowo dziwiłam, bo tekst jest dość długi, jak na tak małą książkę. Myślę, że spodobałaby się wszystkim dzieciom lubiącym pierniki.

Książkę kupiłam w Toruniu.
 

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

25 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>