360. Piosenki dla przedszkolaka.

Przygotowując ten wpis zastanawiałam się, czy przygotować krótkie nagranie, na którym śpiewamy razem z Maluchem piosenki, o których jest dzisiejszy post. Doszłam jednak do wniosku, że chyba byście sobie to puszczali dla poprawienia humoru, więc odpuściłam :D Kiedyś wprawdzie śpiewałam w chórze, ale z wiekiem umiejętność śpiewania u mnie zanikła i dzisiaj niewiele to ma wspólnego z miłymi dla ucha dźwiękami. Maluch jednak uważa, że śpiewam najlepiej na świecie i to mi wystarcza. Mąż niestety nie podziela jego zachwytu i kiedy śpiewamy, słyszę jak parska w drugim pokoju.

Piosenki dla przedszkolaka 7. Przyjaciele Skrzata” to bardzo fajny zestaw z płytą CD Wydawnictwa Skrzat.

piosenki dla przedszkolaka 7

O ciekawych i tanich książkach tego wydawnictwa wspominałam już kilka razy. Na płycie są m.in. piosenki o bohaterach, których możecie znać z innych książek. Pamiętacie KRÓLEWNĘ LENKĘ? Znacie hipopotama Maksa? Albo Kogutka Ziutka? W tej części piosenek możecie śpiewać m.in. właśnie o nich.

W płycie jest 10 piosenek. Każda z nich ma nuty i tekst. Maluch najbardziej lubi “Kogutka Ziutka”, “Maksa” i “Weź książeczkę na wycieczkę”. Na płycie piosenki śpiewają dzieci, a my dzięki treści wszystkich piosenek w książce, możemy śpiewać razem z nimi. Płytę można także wykorzystać osobno, np. w czasie podróży. Maluch nie przepada za nagraniami audio (woli teledyski), ale kiedy śpiewamy razem to mu się podoba. W tekstach piosenek nie spodziewajcie się jakichś przesłań, morałów, to typowe piosenki rozrywkowe dla dzieci. Mają prosty i łatwy do zapamiętania tekst. Niektóre fragmenty możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Nie wszystkie mi się podobają, ale takie wspólne śpiewanie świetnie ćwiczy pamięć i jest ciekawą formą spędzania czasu. Przy pierwszym śpiewaniu niektórych piosenek miałam mały problem z dopasowaniem się do melodii, ale przy każdym kolejnym było już ok :)

To już siódma część tej serii. Warto zerknąć na pozostałe i wybrać taki repertuar, który nam najbardziej odpowiada. Piosenki przeznaczone są dla dzieci od 3 do 7 lat, ale młodsze dzieci też zainteresują. Książka jest kwadratowego formatu i ma miękką okładkę.

A tu możecie posłuchać jednej z piosenek z tej płyty:

Jak zawsze cena niewielka. Książkę możecie kupić za nieco ponad 7 zł ——–> PIOSENKI DLA PRZEDSZKOLAKA. Pozostałe części z tej serii możecie zobaczyć tu ——-> SERIA.

piosenki dla dzieci

SAM_5382

piosenka o królewnie lence

królewna lenka

SAM_5385

SAM_5386

SAM_5387

SAM_5388

SAM_5389

SAM_4142

SAM_4144

Dziękuję Wydawnictwu Skrzat za egzemplarz tej książki.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>