375. Rancho Adama, czyli gdzie jechać z dzieckiem?

Dziś kolejny wpis z cyklu “Przyroda pod lupą“.

podlupa-500x310

Tym razem będzie o naszej wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego Ranczo Adama, położonego w Myśliwcu, niedaleko Wąbrzeźna.

DSC_1016

Pierwszy raz byliśmy tam w zeszłym roku. Spędzając wakacje u babci Malucha, szukałam różnych atrakcji w bliskiej okolicy. W internecie trafiłam na stronę Rancho Adama, spodobała mi się i zdecydowaliśmy się tam pojechać. Maluch niewiele z tamtej wizyty pamięta, dlatego również w tym roku postanowiliśmy tam się udać. Mamy niedaleko, bo zaledwie parę kilometrów od domu babci, więc tę odległość bez problemu możemy pokonać samochodem (choroba lokomocyjna Malucha nadal trwa).

Podobnie, jak rok temu, powitali nas bardzo mili gospodarze. Podoba mi się to, że spędzając tam czas, możemy czuć się swobodnie, bez ograniczeń spędzając czas wśród różnych zwierząt. Są tam konie, owca, koza, świnka wietnamska, pawie, kaczki i inne ptactwo. Jest tam również mały kociak, który towarzyszył nam podczas całego pobytu, co będziecie mogli zobaczyć na zdjęciach.

W tym roku mieliśmy szczęście, bo mieliśmy okazję zobaczyć źrebaka. Dla Malucha było to duże przeżycie, bo do tej pory takie małe konie widział tylko na zdjęciach. Zostaliśmy uprzedzeni, aby nie podchodzić do niego zbyt blisko, bo może nas kopnąć. Nie było jednak potrzeby skradania się, bo źrebak wraz ze swoją mamą, sam podchodził blisko nas. Maluchowi najbardziej podobało się to, jak źrebak pił mleko mamy. Od razu zaliczyliśmy rozmowę na temat tego, skąd ten źrebak się tu właściwie wziął, co jedzą konie, jak się nazywają ich poszczególne części ciała itd. Zauważyliśmy też, że nie oddalał się od swojej mamy na więcej niż kilka metrów.

Podobnie, jak w zeszłym roku, byliśmy tam sami. Maluch bez problemów mógł więc oglądać wszystkie zwierzęta, karmić kozę i owcę, obserwować ptaki i bawić się z kotem. Tu również odbyliśmy od razu rozmowę na temat tego, że zwierząt nie można szarpać, a kociaka nie można prowadzić, jak taczkę. Początkowe zapędy Malucha możecie zobaczyć na jednym ze zdjęć. Mieliśmy również okazję zobaczyć, jak mały kocur poluje na żabę. Żabka była malutka, więc dla Malucha to też było nowe doświadczenie, bo poprzednie, które widział, były już większych rozmiarów. Koza okazała się bardzo towarzyska, chociaż owca też chętnie podchodziła. Z kolei świnka wietnamska nie dała się dotknąć, wolała na nas patrzeć z daleka.

Dla zorganizowanych grup są tam różne atrakcje, na które możecie zerknąć również na fanpagu tego gospodarstwa ——-> KLIK. Są to m.in. przejażdżki konne w siodle, przejażdżki bryczką i skiring. Bez problemu można tam sobie zrobić piknik, jest dużo miejsca do gry w piłkę, jest plac zabaw dla dzieci i miejsce, w którym można się czegoś napić lub coś zjeść. Należy jednak pamiętać, że jest to wieś i mogą nas powitać prawdziwie wiejskie zapachy ;) Nam to jednak nie przeszkadza i takie zaciszne miejsce jest bardzo dużym plusem tego miejsca.

Za rok na pewno też tam wrócimy :) Zachęcam Was do tego, aby sprawdzić, czy w Waszych okolicach nie ma czegoś takiego. Dla dzieci to świetna przygoda, można miło spędzić czas na świeżym powietrzu, a przy okazji się czegoś nauczyć.

DSC_0988

DSC_1007

DSC_1182

DSC_1193

ranczo adama

ranczo adama4

ranczo adama6

DSC_1130

DSC_1135

DSC_1160

ranczo adama2

ranczo adama3

ranczo adama7

DSC_1137a

ranczo adama5

ranczo adama9

DSC_1079

DSC_1044

DSC_1045

DSC_1103

DSC_1110

ranczo adama8

ranczo adama1

ranczo adama10

DSC_1086

DSC_1089

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>