138. Jak przechowywać klocki/puzzle? Organizer na zabawki.

Jakiś czas temu pisałam Wam, że brałam udział w warsztatach Planeta Dziecko. We wpisie tym wspomniałam, że kupiłam tam kilka gadżetów, m.in. matę, będącą jednocześnie organizerem na zabawki.

Mata/worek/organizer na zabawki firmy Elminio to bardzo praktyczna i przydatna rzecz. Kiedy zobaczyłam ją na warsztatach, od razu ją kupiłam.

SAM_0105

Nawet chwili się nie zastanawiałam. Wiedziałam, że jest to gadżet, który sprawdzi się u nas w 100%, bo czegoś takiego mi brakowało.

Chyba nie muszę Wam pisać o tym, jak to jest, kiedy klocki/puzzle walają się po całym pokoju lub nawet po kilku pokojach. Męczyło mnie to ciągłe pilnowanie, żeby wszystkie elementy były w komplecie. Mój Maluch niestety nie należy do pedantów i nie przeszkadzało mu, że część klocków leży w jednym kącie pokoju, a część zupełnie gdzie indziej. Chętnych do sprzątania potem tego bałaganu też nie było.

Początkowo obawiałam się, że Maluch mimo wszystko będzie rozrzucał zabawki, tak jak wcześniej. Okazało się jednak, że od razu zrozumiał, do czego służy ta mata i że klockami/puzzlami/układankami/figurkami itd. bawimy się tylko na niej. W jej obrębie może sobie rozwalać do woli. Najczęściej siada w środku, ale czasem zdarza mu się, że zajmuje miejsce na zewnątrz.

Po skończonej zabawie w kilka sekund zwijam cały majdan, dzięki czemu nic nie ginie i nie ma bałaganu. Mata ma dookoła wszyty sznurek, który po ściągnięciu z dwóch stron całkowicie ją zwija w worek, zostawiając zabawki w środku. Sznurki związuję i łapiąc za doszyte rączki mogę przenieść organizer w dowolne miejsce, powiesić na klamkę, czy schować w szafie. Kiedy znudzi nam się zabawa klockami, wrzucam tam np. puzzle lub domino.

Mata po rozłożeniu jest dość duża. Jej wymiary to około 100 cm na 100 cm. Dzięki temu bez problemu pomieści nie tylko zabawki, ale również Malucha. Wykonana jest z tworzywa, które bardzo łatwo się czyści. Jest dostępna w różnych kolorach. Ja akurat wybrałam sobie pomarańczowo-szary.

Używamy jej głównie w domu. Ale świetnie sprawdzi się również w czasie wyjazdów lub wypadu do znajomych. Można w niej przewieźć zabawki i potem trzymać to wszystko w jednym miejscu.

Matę kupiłam na wspomnianych warsztatach. Jeśli ktoś z Was chciałby taką kupić, może to zrobić pisząc na e.rydz@planeta-dziecko.pl. Pani Ewa na pewno odpowie na wszystkie Wasze pytania.

SAM_0104


mata do przechowywania klockówSAM_0099
2013062210424

2013062210421

mamiczka_logo

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

31 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>