265. Puzzle dla najmłodszych duo zwierzątka Djeco.

Puzzle od dawna są u nas jedną z ulubionych zabaw edukacyjnych. Rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię oraz pomagają w ćwiczeniu koncentracji u maluchów i małej motoryki dłoni. Kupuję puzzle różnych firm. I chociaż obecnie Maluch najchętniej układa takie, które mają około 15 elementów, nadal lubi również te, dla najmłodszych dzieci.

Puzzle duo zwierzątka marki Djeco zauroczyły mnie swoimi obrazkami.

SAM_2862

Zestaw składa się z 12 par. Akurat ten opiera się na przeciwieństwach. Maluch bardzo je lubi. Mamy tu m.in. grubego i chudego królika, czystego i brudnego psa, kotka na drabinie i pod nią, suchego i mokrego psa oraz psa siedzącego przodem i tyłem.

Puzzle są bardzo solidnie wykonane z grubej tektury. Są dość duże (7 cm x 7 cm), więc nie ma możliwości, żeby dziecko połknęło jakikolwiek element. Zewnętrzna część rogów jest zaokrąglona. Po jakimś czasie intensywnego używania mogą wystąpić zagniecenia, co jednak nie przeszkadza w ich dalszym użytkowaniu (pokazałam Wam na jednym ze zdjęć, jak to może wyglądać).

Mają bardzo ładne obrazki. To jest zresztą taka charakterystyczna cecha puzzli tej marki. Mamy tu po 4 pary w kolorach żółtym, fioletowym i niebieskim. To bardzo fajne urozmaicenie zabawy, ponieważ oprócz różnic, można ćwiczyć także rozróżnianie kolorów.

Przechowywane są w bardzo praktycznym, tekturowym pudełku. Na górze jest jakby rączka ze sznurka, dzięki czemu Maluch może je samodzielnie przenosić. Opakowanie jest dość małe, więc często zabieramy te puzzle ze sobą, kiedy gdzieś wyjeżdżamy.

Puzzle są przeznaczone dla dzieci od 2 roku życia, ale moim zdaniem sprawdzą się również u półtorarocznych dzieci, a nawet u roczniaków, które są już zainteresowane taką formą zabawy.

Można je kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_2863

SAM_2864

SAM_2868

SAM_2865

SAM_2870

SAM_2866

SAM_2871

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

16 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>