90. Puzzle z Teletubisiami.

O tym, że lubimy Teletubisie wspominałam przy okazji kaszlącej piłki —–> KLIK. Nadal jest to jedna z bajek, którą najczęściej oglądamy. Teletubisie znane są głównie z tego, że często się tulą. Na hasło “tulimy się” Maluch podbiega i zaprasza chętnych do przytulania. Mamy sporo różnych gadżetów z nimi, m.in. puzzle.

My first Ravensburger Puzzles to bardzo fajne puzzle z Teletubisiami dla najmłodszych.

Są solidnie wykonane ze sztywnej tektury. Mamy cztery obrazki do ułożenia, które różnią się stopniem trudności. Najłatwiejsza do ułożenia jest Lala, bo składa się tylko z dwóch elementów. Tego Teletubisia Maluch opracował najszybciej. Potem jest Dipsy z trzech elementów, Po z czterech i Tinky Winky z pięciu elementów.

Nie wszystkie z obrazków Maluch potrafi ułożyć samodzielnie, ale wciąż nad tym pracujemy. Puzzle mamy różne, ale po te Maluch sięga bardzo często.

Te puzzle nie są takimi zwykłymi puzzlami. Moim zdaniem układa się je dużo łatwiej, niż klasyczne, ponieważ są to po postu pocięte na kawałki obrazki. Zawsze zaczynamy zabawę od tego, że dzielimy poszczególne fragmenty kolorystycznie, a dopiero potem je układamy.

Każdy z obrazków ma ramkę, która początkowo może ułatwiać dziecku samodzielne układanie. Maluch jednak za bardzo tymi ramkami rzucał, więc układamy bez nich.

Puzzle przewidziane są dla dzieci od 1,5 roku. Myślę, że to dobra granica, chociaż Lalę można samodzielnie układać już wcześniej.

Kupiłam je na allegro.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

27 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>