166. Drewniane puzzle z figurami geometrycznymi.

Całkiem niedawno Maluch otrzymał w prezencie od cioci drewnianą układankę z różnymi figurami geometrycznymi. Kiedy ją zobaczyłam, pomyślałam, że raczej go nie zaciekawi. Co innego, gdyby to były jakieś zwierzątka, samochody, ale kształty? Szybko się jednak przekonałam, jak bardzo się myliłam. Układanka okazała się strzałem w 10!

SAM_1041
Drewniane puzzle z figurami geometrycznymi firmy Elefun Toys to solidnie wykonana, bardzo kolorowa układanka. Poszczególne elementy są dość grube, średniej wielkości, w sam raz dla 2.latka, czyli zgodnie z granicą wieku zalecaną przez producenta.

Dotychczas Maluch potrafił rozpoznać i prawidłowo nazwać tylko podstawowe kształty, takie jak koło, kwadrat, trójkąt, gwiazdka. Teraz wie już także, jak wygląda m.in. trapez, romb, owal, czy pięciokąt. Puzzle są tak kolorowe, że bez problemu przyciągają Malucha. Bardzo chętnie je wyciąga i wkłada w odpowiednie miejsca. Każda z figur jest na dole podpisana.

Układanka jest też bardzo ciekawym rozwiązaniem dla trochę starszych dzieci. Pod każdym z kształtów jest rysunek, pokazujący, jak daną figurę geometryczną narysować. To całkiem fajna, edukacyjna zabawa dla dzieci, które rozpoczynają naukę pisania. Przerysowując dany kształt na papier, ćwiczą nie tylko rękę, ale również dokładność, koncentrację i spostrzegawczość.

Okazało się, że układanka została zakupiona w Biedronce za niecałe 14 zł. Naprawdę warto ją kupić. Jeśli macie koło siebie tę sieć, sprawdźcie, może jeszcze będzie. Dokupiłam do kompletu jeszcze alfabet i cyfry. Na razie testujemy te nowe zestawy i za jakiś czas napiszę, czy sprawdziły się równie mocno, jak kształty.

SAM_1048
SAM_1043
SAM_1045
SAM_1046
SAM_1047

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

18 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>