236. Drewniany autobus Big Jigs – sorter.

O sorterach, które mamy lub mieliśmy, pisałam już kilka razy. Jakiś czas temu kupiłam Maluchowi kolejny, tym razem taki, który z pewnością posłuży nam dłużej.

Drewniany czerwony autobus marki Big Jigs od razu zwrócił moją uwagę, kiedy rozglądałam się w internetowym sklepie za nowymi zabawkami dla Malucha.

SAM_2488

Spodobał mi się na tyle, że cierpliwie czekałam, aż dotrze do sklepu, ponieważ kiedy wpadł mi w oko, był niedostępny. Czułam, że ta zabawka będzie fajna, więc od razu zamówiłam taki sam dla rówieśniczki Malucha, jego ulubionej kuzynki Emi.

Autobus jest piętrowy, wzorowany na te z Wielkiej Brytanii. Można nim normalnie jeździć, co od razu spodobało się Maluchowi. Jest on jednocześnie sorterem, a jego pasażerami/kształtami zwierzęta. Otwory zamieszczone są po jednej i drugiej stronie oraz na dachu.

Jest to zabawka w języku angielskim, tzn. nazwy zwierząt zarówno na autobusie, jak i na figurkach są po angielsku. Przyda się to głównie wtedy, kiedy Maluch rozpocznie naukę tego języka. Kuzynka Emi już zaczęła się go uczyć, więc będzie mogła skorzystać z tej pomocy w edukacji nieco szybciej. My na razie nazywamy z Maluchem wszystkie zwierzęta po polsku.

Początkowo Maluch szedł na łatwiznę i wrzucał zwierzęta jak leci. Ich kształt umożliwia bowiem włożenie ich do środka nie tylko w wyznaczonym do tego miejscu. To może być minusem przy dzieciach, które nie bardzo chcą współpracować z sorterem. Trochę się obawiałam, że Maluch nie będzie chciał się bawić zgodnie z przeznaczeniem, ale po kilkunastu dniach zaczął wkładać zwierzęta prawidłowo.

Po ich włożeniu, można je bez problemów wyjąć, uchylając tylne drzwi autobusu. Poszczególne zwierzątka są dość grube, drewniane i można się nimi bawić również osobno. Niektóre z nich są jednak małe i mogłyby zostać połknięte przez dzieci, lubiące w ten sposób poznawać świat. Wystarczy jednak mieć dziecko na oku i ten problem przestaje nim być.

Zabawka jest bardzo solidnie i estetycznie wykonana. Autobus jest ciężki, więc nie pozwalam Maluchowi go samodzielnie przenosić, chyba że jedzie nim na kółkach.

Można go kupić np. tu —>  KLIK.

SAM_2487

SAM_2489

SAM_2490

SAM_2491

SAM_2492

SAM_2493

SAM_2494

SAM_2495

SAM_2496

SAM_2498

SAM_2499

SAM_2500

SAM_2501

SAM_2503

SAM_2506

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

23 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>