321. Drewniane owoce do krojenia BigJigs.

Kilka miesięcy temu pokazywałam Wam zestaw drewnianych warzyw i owoców ——> DREWNIANY ZESTAW. Wspominałam Wam o tym, że początkowo kupowałam Maluchowi tego typu produkty z plastiku i styropianu, ale stopniowo wymieniam je na drewniane. Po prostu przekonałam się, że akurat przy tego typu zabawkach są one solidniejsze i trwalsze. Maluch bardzo lubi zabawy w sklep, w dom, w restaurację, więc zależy mi na takich zabawkach, które pomimo codziennego używania (czasem nawet wielokrotnie w ciągu dnia) pozostają w świetnym stanie (niestety przy styropianowych tak nie było, a przy plastikowych bywało różnie).

Po tamtym wpisie wspomniałam na fanpagu bloga ——-> FANPAGE CZYM ZAJĄĆ MALUCHA (kto z Was jeszcze nie dołączył, to zapraszam), że myślę jeszcze nad zakupem drewnianych owoców i warzyw, ale do krojenia. Chciałam urozmaicić Maluchowi te nasze zabawy, ćwicząc przy tym motorykę jego dłoni. Tak się złożyło, że dzięki uprzejmości dwóch sklepów, Maluch może się od jakiegoś czasu bawić i jednym i drugim :)

Dzisiaj pokażę Wam drewniane owoce do krojenia marki BigJigs, które otrzymałam od sklepu internetowego z zabawkami dla dzieci EDUKATOREK. Jest tam bardzo duży wybór zabawek i gier, które nie tylko bawią, ale dostarczają również wielu bodźców do nauki i wszechstronnego rozwoju. To mi się podoba! Jak wiecie uwielbiam przeglądać różne zabawki i jak zaglądałam do poszczególnych kategorii, to mogłabym stamtąd nie wychodzić :D

SAM_3882

Spodziewałam się, że to będzie zabawka, która spodoba się Maluchowi, ale nie przypuszczałam, że od razu intuicyjnie wyczuje na czym ona polega. Samodzielnie kroił owoce już od pierwszego dnia. W skład zestawu wchodzi deseczka, nożyk i następujące owoce: banan, arbuz, truskawka, kiwi, pomarańcza, cytryna, jabłko i gruszka. Oczywiście wszystko jest drewniane. Truskawki nie da się jednak pokroić. Maluch lubi jednak udawać, że zaraz się z nią rozprawi :) Całość zapakowana jest w drewniane pudełko z wieczkiem.

Zabawka jest solidnie wykonana, ma ładne i żywe kolory. Części owoców łączą się ze sobą przy pomocy rzepów. Można je oczywiście rozdzielić również bez użycia noża, ale Maluchowi to krojenie sprawia dużą frajdę, więc bawi się w taki sposób (co zresztą będziecie mieli okazję zobaczyć na filmie). Maluch lubi też łączyć różne części ze sobą, tworząc np. jabłko-banana lub pomarańczo-kiwi, głośno się przy tym śmiejąc. Można się również bawić np. w przygotowywanie sałatki owocowej lub jakiegoś deseru. Wszystko zależy tutaj od Waszej wyobraźni. Tego typu zabawki świetnie również się sprawdzają przy nauce lub utrwalaniu nazw owoców, kolorów, a nawet liczenia. Maluch lubi także miziać paluszkiem po rzepach i porównywać ich strukturę z gładkim drewnem.

Owoce są średniej wielkości. Zabawka jest wprawdzie przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem mogą z niej korzystać również młodsze dzieci.

Zestaw ten jest u nas w codziennym użyciu od ponad 2 miesięcy i nadal wszystkie rzepy łączą się prawidłowo (jedynie banan trochę się poluzował, ale nadal się trzyma). Nic się na nich nie “siepie”, nie odpada. Jestem bardzo zadowolona z jakości tej zabawki. Jedyny mały minus jest taki, że trzeba wkładać potem wszystko odpowiednio do skrzynki, bo inaczej po prostu nie nałożymy wieczka. Moim zdaniem można jednak korzystać z tego pudełka bez zakrycia i wtedy nie ma żadnego problemu :)

Warto dołączyć do fanpaga sklepu —–> KLIK, bo dla każdego fana przewidziany jest 5% rabat na zakupy! Nasz zestaw możecie kupić tu ——-> ZESTAW DO KROJENIA. Polecam! Sama chętnie się tym bawię. W tym samym sklepie możecie również nabyć drewniane warzywa i owoce Goki z mojego wcześniejszego wpisu ——-> ZESTAW GOKI.

A teraz zapraszam Was na kilkuminutowy film, w którym zobaczycie, jak Maluch radzi sobie z tymi owocami, jak je nazywa i jaki z niego żartowniś :) A poniżej jeszcze kilka zdjęć.

SAM_3883

SAM_3884

SAM_3886

SAM_3887

SAM_3888

SAM_3889

SAM_3890

SAM_3891

Dziękuję Edukatorkowi za możliwość zabawy :)

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

21 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>