337. Drewniane warzywa do krojenia TIDLO.

Jakiś czas temu pokazywałam Wam owoce do krojenia, a dzisiaj czas na warzywa. Bardzo się cieszę, że Maluch otrzymał od sklepu PICCOLAND taką niespodziankę. Dziękuję :)

Drewniane warzywa do krojenia marki Tidlo są z nami już kilka miesięcy.

SAM_5164

Bawimy się nimi praktycznie każdego dnia, bo Maluch niezmiennie lubi odgrywać rolę kucharza. Tak jak wspominałam Wam w ostatnim wpisie “kulinarnym”, sukcesywnie wymieniam Maluchowi kuchenne gadżety na drewniane. Przy tak częstym korzystaniu z nich, jak u nas, wszelkie plastikowe i styropianowe nie wytrzymują. Jak wiecie, bardzo ważne jest dla mnie bezpieczeństwo zabawek. Zwracam na to szczególną uwagę. Wolę kupić droższą zabawkę, ale bezpieczną. Jeśli do tego jest estetycznie wykonana, to jestem w pełni szczęśliwa. Docelowo chcę jeszcze wymienić naszą plastikową kuchenkę na drewnianą. Na razie wciąż poszukuję takiej idealnej :)

Nasz zestaw składa się z 7 drewnianych warzyw: ogórka, pomidora, bakłażana, brokuła, cebuli, marchewki i papryki oraz deseczki i noża, które również wykonane są z drewna. Duży plus za brokuła! Nie widziałam go w innych tego typu zestawach.

Bardzo podoba mi się to, że warzywa mają kolorowe środki ze szczegółami. To pozwala na zapoznanie się z tym, jak dane warzywo wygląda w środku. Dla takich ciekawskich dzieci, jak Maluch to świetna sprawa. Połówki warzyw łączone są ze sobą na pomocą rzepów. Maluch nie ma problemu z ich samodzielnym krojeniem. Taka zabawa sprawia mu dużą radość. Oczywiście za każdym razem dzieli się ze mną pokrojonymi częściami i razem, “mlaskając”, udajemy że je jemy.

Zestaw jest solidnie i starannie wykonany. Nic nie odpada, rzepy bardzo dobrze trzymają, warzywa nadal wyglądają, jak nowe.

W czasie nagrywania krótkiego filmu z naszej zabawy, Maluch zaczął się zastanawiać, jak to z tymi brokułami faktycznie jest. Lubi je, czy nie? Zresztą zobaczcie sami.

Warzywa są duże. Nawet po ich przekrojeniu nie ma możliwości, żeby dziecko włożyło je w całości do buzi (jedynie cebula jest mała). Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem mogą się nią bawić również młodsze dzieci. To świetny trening dla małych rączek. Ćwiczymy tu nie tylko paluszki, ale także cierpliwość ;)

Jeśli szukacie dla swoich dzieci fajnych, rozwijających zabawek, to taki zestaw świetnie się nadaje. Można go kupić tu ————-> DREWNIANE WARZYWA DO KROJENIA.

SAM_5146-drewniane warzywa do krojenia

SAM_5148-drewniane jedzenie

SAM_5149-drewniane warzywa 2

SAM_5150-drewniane brokuły

SAM_5151-zabawkowe warzywa

SAM_5153-drewniany ogórek

SAM_5154-drewniana papryka

SAM_5156

SAM_5157

SAM_5159

SAM_5162

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

21 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>