203. Samochód dostawczy Smiki, czyli co można ciekawego kupić w Smyku?

Jakiś czas temu pisałam Wam, że chociaż Maluch bardzo lubi pojazdy, nie mamy ich zbyt wiele. Od tego czasu dużo się zmieniło i obecnie mogę stwierdzić, że mamy ich masę. Dużych, małych, plastikowych, metalowych, drewnianych itd.

O ile mniejsze samochody nie zajmują zbyt wiele miejsca (zwłaszcza, jak stoją na piętrowych parkingach), to z tymi dużymi jest już jednak pewien problem. Maluch jednak wszystkie uwielbia i nie zgadza się na to, żeby chociaż kilka tymczasowo schować do szafy. Poszedł jednak na kompromis i część pojazdów wywiozłam do babci Malucha.

Jednym z takich większych pojazdów jest samochód dostawczy marki Smiki.

SAM_1075

Maluch dostał go w prezencie od mojego bardzo dobrego kolegi. I chociaż kolega sam nie ma jeszcze dzieci, dokonał bardzo trafnego wyboru.

Ciężarówka jest solidnie wykonana. Maluch korzysta z niej od ponad 2 miesięcy i jak na razie nic się z nią złego nie dzieje. Jest dość duża, ma ponad 30 cm długości.

Jest to pojazd na napęd, co mnie zaskoczyło, bo zwykle takie większe samochody nie mają tego typu dodatków. Tył naczepy jest otwierany, co od razu zapunktowało u Malucha, który uwielbia pakować różne rzeczy do środka. Nie ma żadnych problemów z samodzielnym otwieraniem i zamykaniem drzwi. Pojemność naczepy jest spora, więc mieszczą się tam różne inne samochody, figurki zwierząt, kredki, a ostatnio zamieszkało tam kilka kulek z naszego basenu, o którym pisałam tu —-> KLIK.

Na stronie Smyka napisano, że jest to samochód dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem młodsze dzieci również mogą się nim bawić. Dla dwulatków, takich jak Maluch to świetny pomysł na prezent. Na razie korzystamy z niego jedynie w domu, ale wiosną przetestujemy go także w terenie. Zobaczymy, jak sprawdzi się w piaskownicy.

SAM_1066

SAM_1067

SAM_1069

SAM_1070

SAM_1071

SAM_1072

SAM_1076

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

9 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>