230. Przeplatanka/nawlekanka. Nawlekaj nie czekaj.

O zabawce, którą Wam dzisiaj pokażę, wspominałam we wpisie o propozycjach na mikołajkowe prezenty —> KLIK.

Przeplatanka Nawlekaj nie czekaj marki Alexander sprawdziła się u nas doskonale.

SAM_2399

Kiedy ją kupowałam, trochę się obawiałam, że kule będą zbyt małe i Maluch będzie je wkładał do buzi. Okazało się, że mój lęk był na wyrost, bo do tej pory jeszcze się nie zdarzyło, żeby którakolwiek z kulek wylądowała u Malucha w buzi. Mimo wszystko jestem czujna i nie pozwalam się Maluchowi bawić tego typu zabawkami bez nadzoru.

Zabawka składa się z trzech dość grubych sznurków, 18 kolorowych kul, klepsydry, kart i malutkich żetonów. Od razu zaznaczę, że my korzystamy wyłącznie ze sznurków i kul. Żetony są na tyle małe, że od razu je schowałam. Z kolei zabawę z kartami dopiero wdrażamy, dlatego tę część zabawki (grę) omówię Wam innym razem.

Kule są bardzo solidnie wykonane. Mają spore otwory, więc Maluch nie ma problemów z ich nawlekaniem. Dużym plusem jest tutaj to, że sznurki są dość grube i dość sztywne, więc Maluch nie traci cierpliwości przy tej zabawie. Jednak to nie jest tak, że nawlekanie nie sprawia mu żadnej trudności. Musi się przy tym skoncentrować, ćwicząc jednocześnie koordynację ruchów.

Czasem bawimy się także w “kto pierwszy”. Każdy ma swój sznurek i zaczynamy zawody. Inną wersją tej zabawy może być nawlekanie kulek na czas.

W czasie zabawy Maluch tworzy dla mnie wielokolorowe korale. Bardzo lubi to robić. Może to być również fajny sposób na naukę kolorów i ich utrwalanie.

UWAGA! Kule wprawdzie nie są ciężkie, ale są twarde i trzeba być czujnym, żeby dziecko nie zaczęło nimi rzucać. Maluch miał taki okres, że lubił machać takim sznurem kul, co niewątpliwie mogło się źle skończyć. Na to Was wyczulam, bo dzieci mają różne szalone pomysły.

Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem również młodsze dzieci mogą się nią bawić, pod okiem opiekuna. Z kolei starsze dzieci z pewnością zainteresują dołączone karty i żetony.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_2400

SAM_2401

SAM_2402

SAM_2403

SAM_2404

SAM_2407

SAM_2405

SAM_2406

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>