234. Kto wie, czyj to nos?

Oryginalny tytuł tej zabawki to Who knows whose nose. To fantastyczna zabawka dla najmłodszych marki ELC.

To jedna z tych zabawek, która nie tylko edukuje, ale również ładnie wygląda.

SAM_2477

Co to dokładnie jest? Zabawka składa się z 10 plastikowych kart, przedstawiających wizerunki zwierząt kurczaka, krokodyla, słonia, krowy, hipopotama oraz 10 plastikowych nosów.

Można się tutaj na bawić na różne sposoby. W przypadku dwójki dzieci, nosy możemy trzymać w dołączonym woreczku, a maluchy je losują i dopasowują do odpowiednich zwierząt.

Maluch zwykle bawi się tym samodzielnie. Rozkłada sobie karty i dobiera do nich rozłożone nosy. Nie ma żadnych problemów z ich nałożeniem. Zakłada się je do sporych, od razu widocznych otworów. Maluch intuicyjnie wiedział, jak należy to robić. Zabawka nie miała dołączonej instrukcji w języku polskim, ale obrazki z pudełka w wystarczający sposób pokazują, na czym polega zabawa.

Zabawka jest bardzo solidnie wykonana. Nie zawiera elementów niebezpiecznych. Zarówno karty, jak i nosy są na tyle duże, że w zasadzie nie ma możliwości, żeby dziecko włożyło je całkowicie do buzi. Jedynie przy dziobie kurczaka trzeba uważać, bo jest trochę mniejszy od pozostałych.

Według producenta zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 2 roku życia, ale moim zdaniem jest ona odpowiednia dla dzieci już od 1 roku życia. To może być świetny prezent na roczek. Mój Maluch, który we wrześniu skończył 2 lata, zaczyna się już powoli nudzić tą zabawką. Po prostu stała się dla niego zbyt prosta. Przy młodszych dzieciach to bardzo fajna forma nauki kolorów, zwierząt i ich odgłosów. Zabawka wprawdzie nie jest dźwiękowa, ale możemy przecież urozmaicać sobie zabawę i samodzielnie wydawać różne odgłosy ;)

Kupiłam ją w sklepie Mothercare za niecałe 35 zł. Była sporo przeceniona, ponieważ jej pierwotna cena wynosiła około 70 zł. To właśnie ta cena mnie skusiła, żeby wypróbować tę zabawkę.

SAM_2478

SAM_2479

SAM_2480

SAM_2481

SAM_2482

SAM_2483

SAM_2484

SAM_2485

SAM_2486

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

17 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>