303. Klocki konstrukcyjne Jeżyki B.Toys.

O klockach typu “jeżyki” słyszałam i czytałam wiele różnych opinii. Wolałam uniknąć takich, które słabo się trzymają i postawiłam na firmę, którą lubię za solidnie wykonane zabawki. Nie zawiodłam się, bo klocki okazały się świetne!

SAM_3748

Klocki “Jeżyki” marki B. Toys podobały mi się od dłuższego czasu. Wcześniej widywałam jednak tylko duże zestawy, które niestety nie były najtańsze. Trochę się obawiałam, że Maluchowi taki typ klocków nie będzie pasował i bałam się zaryzykować. Kilka tygodni temu, zobaczyłam na wystawie małe pudełko i nie czekałam ani chwili dłużej.

Zestaw składa się z 50 elementów o różnych kształtach i różnej wielkości. Klocki są dość elastyczne, co okazało się dla mnie dużym zaskoczeniem. Kiedyś miałam kontakt z jeżykami innej firmy (nie pamiętam ich nazwy, ale była to tzw. podróbka) i były to po prostu plastikowe, sztywne elementy. Tu jest zupełnie inaczej. Klocki w dotyku przypominają mi twardą gumę. Maluchowi od razu przypadły do gustu.

Początkowo sugerowaliśmy się propozycjami “budowli” pokazanych na opakowaniu, ale bardzo szybko Maluch zaczął tworzyć samodzielne konstrukcje. Klocki tego typu bardzo pobudzają wyobraźnię dziecka. Maluch tworzy z nich np. lody, traktor, koparkę, gofry. Muszę jednak od razu zaznaczyć, że pojazdy z nich tworzone raczej nie nadają się do jeżdżenia.

Taka ilość klocków w zupełności nam wystarcza do takich prostych budowli. Nie są to jednak klocki, gdzie można budować “na oślep”. Niektóre z elementów są stworzone w taki sposób, że trzeba chwilę pomyśleć, żeby odpowiednio połączyć je z innymi (np. koła). Bardzo mi się to podoba, bo mobilizuje Malucha do kombinowania. Poszczególne elementy bardzo dobrze się ze sobą trzymają (no chyba że są nieprawidłowo złączone, wtedy odpadają i trzeba poszukać innego sposobu).

Klocki są bardzo kolorowe, czym niewątpliwie zachęcają dziecko do zabawy. Ich kolory są bardzo intensywne, a wielkość świetnie dopasowana do małych rączek. Tego typu klocki bardzo dobrze stymulują sensorycznie. Jest to przydatne zwłaszcza przy dzieciach, które borykają się z różnymi zaburzeniami neurologicznymi, ale nie tylko.

Nasz komplet mieści się w małej, plastikowej walizeczce. Maluch bez problemu samodzielnie ją otwiera i zamyka. Jest to bardzo praktyczne opakowanie. Jedyny minus przy tego typu klockach jest taki, że są trudne do utrzymania w czystości (chodzi mi o ilość zakamarków). Ale i z tym można sobie poradzić ;)

Klocki są przeznaczone dla dzieci od 2 roku życia. Myślę, że to odpowiednia granica wieku. Młodsze maluchy oczywiście również mogą się bawić tymi klockami, ale nie będą z nich miały takiej radości, jak dwulatki i starsze. Chociaż “kolce” klocków mają zaokrąglone rogi, to jednak zalecam zabawę pod okiem rodziców. To naprawdę fajna zabawa i z chęcią włączam się do niej. Ale z kolei tata Malucha nie przepada za tymi klockami i zdecydowanie bardziej woli wspólne budowanie z Duplo.

Zestaw kupiłam w tym samym sklepie, co te samochody —–> KLIK. Można je kupić np. tu —->  KLIK.

SAM_3749

SAM_3750

SAM_3751

SAM_3752

klocki jeżyki

SAM_3754

SAM_3755

SAM_3756

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

14 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>