324. Jak nauczyć dziecko zapinania guzików?

Maluch bardzo chętnie uczestniczy w zabawach, które wymagają skupienia i sprawności paluszków. Potrafi siedzieć i tak długo kombinować, aż osiągnie zamierzony cel. W związku z tym chętnie kupuję mu różne zabawki, przy których może się w dalszym ciągu rozwijać. Tym razem wybrałam mu taką, dzięki której może ćwiczyć zapinanie i odpinanie guzika.

Kanapka Integra Toys od razu wpadła mi w oko, kiedy trafiłam na stronę tego producenta. Po chwili była już w moim wirtualnym koszyku. Zwykle mam tzw. czuja i potrafię wyczuć, czy dana zabawka sprawdzi się u nas, czy nie. Tym razem również się nie pomyliłam.

SAM_4746

Jest to świetna zabawka wykonana z filcu. To kanapka, której składnikami są plaster szynki, plaster żółtego sera, plaster pomidora, plaster ogórka i dwie kromki chleba. Maluch twierdzi, że pomidor i ogórek to guziki i zwykle nie uznaje ich jako części kanapki. W krótkim filmie, który znajduje się niżej, będziecie mogli zobaczyć, jak Maluch upiera się, że te dwa krążki nie mogą wchodzić w skład kanapki ;)

Całość wykonana jest bardzo solidnie i starannie. Pomimo częstej zabawy nic się nie zepsuło, a zdarza się, że Maluch mocno ciągnie za guzik. Guzik jest na tyle duży, że Maluch bardzo szybko opanował zarówno zapinanie, jak i odpinanie. Aby ułatwić mu to zadanie, zaproponowałam, żeby stawiał guzik pionowo i wtedy przekładał go przez dziurkę w składnikach. Cieszę się, że w czasie tej zabawy ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność manualną.

Kanapka ma wymiary około 15 cm x 12 cm. Jest miękka, nie posiada elementów niebezpiecznych (no chyba, że dziecku udałoby się wyrwać guzik i włożyć go do buzi). Maluch niemal codziennie przygotowuje mi tę kanapkę na kolację.

Można ją kupić np. tu —->  KLIK.

A teraz zapraszam na krótki film i zdjęcia.

SAM_4731

SAM_4734
SAM_4735

SAM_4737

SAM_4738

SAM_4741

SAM_4745

SAM_4743

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

19 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>