365. Co kupić na 2. urodziny, czyli prezenty dla dwulatka.

UWAGA! Najnowsze propozycje ciekawych zabawek na 2. urodziny znajdziecie tu —-> KLIK.

O tym, co można kupić na roczek i 3. urodziny pisałam niedawno tu —–> CO KUPIĆ NA PIERWSZE URODZINY i CO KUPIĆ DLA TRZYLATKA. Dzisiaj pokażę Wam produkty, które wpadły mi w oko jako prezenty dla dwulatka. Jak wspominałam wcześniej dzieci są różne, więc dla niektórych część z pokazanych poniżej propozycji może być jeszcze zbyt trudna, a dla innych zbyt łatwa. Wszystko zależy tutaj od indywidualnego rozwoju dziecka.

1. Przykręcanki drewniane Djeco ——-> PRZYKRĘCANKI. To prosta zabawka, składająca się z krążków, które wkręca się na bolce. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 18 miesiąca życia, ale u nas tego typu przykręcanki sprawdzały się właśnie około 2 urodzin. Z tego typu zabawek bardzo fajnie wygląda też ten zestaw ——-> KLIK. A motorykę małą ćwiczymy na śrubkach, które możecie zobaczyć w tym wpisie —–> KLIK.

przykrecanki-drewniane-sruby

2. Klocki konstrukcyjne Meccano ——-> DŻDŻOWNICA. Pomysłowe klocki, które łączy się ze sobą za pomocą dużego i bezpiecznego śrubokręta.

edukacyjne-klocki-konstrukcyjne-dla-dwulatka-meccano-dzdzownica

3. Kieszonki skarbów —–> KIESZONKI. To półka z 4 workami. Można tam włożyć różne przedmioty, które dziecko rozpozna po dotyku.

kieszonki-skarbow--1

4. Podążamy szlakiem —–> PIANKOWA DROGA. To piankowa droga do ćwiczeń, którą można dowolnie tworzyć. Świetna! Z tego typu zestawów są jeszcze np. takie ——> KLIK.

podazamy-szlakiem-1

5. Książka labirynt Smok. Fajna, pomysłowa książka w bardzo dużym formacie. Przeglądając każdą stronę, dziecko wędruje wraz z pluszową zabawką. Książka przeznaczona jest wprawdzie dla dzieci od 1,5 roku do 3 lat, ale zamówiłam ją dla mojego Malucha, który uwielbia labirynty.

0_0_productGfx_12218e29521fe94d4a2de468c130a4cf

6. Układanka Alex Toys. Pomysłowa układanka, pozwala tworzyć róże śmieszne lody. Lubię zabawki tej firmy za ich jakość wykonania.

co dla dwulatka

7. Zabawka motoryczna z zamkami. Mamy tu 8 pomieszczeń zamykanych na różne zamki. Dzieci bardzo lubią tego typu zabawki. Tego typu domek można kupić np. tu ——-> KLIK.

domek dla dwulatka

8. Memo dotykowe —–> KLIK. Zestaw zawiera 16 par drewnianych klocków. To bardzo fajna alternatywa dla klasycznego memo. Bardzo podoba mi się również takie ——> KLIK.

memo dotykowe

9. Zrób to sam —–> KLIK. Zabawka składająca się z segmentów, które pozwalają na budowanie instrumentów muzycznych. Świetna i pomysłowa rzecz.

instrument dla dwulatka

10. Gra zręcznościowa Haba —-> KLIK. Gra polega na ustawianiu słoni według wzorów. Bardzo mi się spodobała.

gra dla dwulatka

11. Super farma Piccoli Mondi —–> KLIK. Są to klocki magnetyczne przeznaczone dla dzieci od 2 roku życia.

plastwood-piccoli-mondi-farmer-0527

12. Ding Dong Haba ——-> KLIK. Zestaw zawiera 5 różnych gier muzycznych. Jest na mojej liście do kupienia.

large_Ding-Dong-gra-dla-dwulatka-Haba-4665

13. Drewniane domino ——> KLIK. Składa się z 31 elementów. Są one duże i dopasowane do rąk najmłodszych.

large_Gigantyczne-domino-drewniane-Pociag-Vilac-6011

14. Puzzle z Elmerem. Coś dla małych miłośników Elmera. Są tu puzzle składające się z 4, 6, 9 i 12 elementów. Obecnie trudno je dostać. Ale można wybrać np. takie klocki z Elmerem —–> KLIK.

large_Elmer-4-puzzle-ewolucyjne-Petit-Jour-EL429D

15. Zestaw do sortowania —–> KLIK. Wprawdzie przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia, ale myślę, że można spróbować się bawić również z dwulatkiem (oczywiście pod nadzorem, bo są tu małe elementy). Bardzo mnie ta zabawka zainteresowała.

co na drugie urodziny

Koniecznie zerknijcie również do wpisu z przeglądem klocków m.in. dla 2-latków (to jeden z ulubionych wpisów czytelników) —–> KLOCKI.

Pomysły na prezenty dla 2-latka znajdziecie także m.in. w tych wpisach:

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

40 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>