147. Co robić z dzieckiem w domu, kiedy pada deszcz? Kreatywne zabawy dla dzieci.

No właśnie. Co robić? Maluch coraz więcej i dłużej spędza czas na różnych manualnych/plastycznych zabawach. Zwykle staram się sobie przypomnieć tego typu zabawy z okresu, kiedy chodziłam do przedszkola, ale czasem pamięć zawodzi. Po takim czasie to zresztą nic dziwnego :D

W takich sytuacjach z pomocą przychodzą mi “Kreatywne Karty. 50 zabaw na deszczowy dzieńWydawnictwa Olesiejuk. Kiedy je zobaczyłam, od razu wiedziałam, że to będzie udany zakup. I chociaż część proponowanych zabaw jest typowo dziewczęcych, nas to nie zniechęca.

 

SAM_0278

W zestawie mamy aż 50 dużych, inspirujących kart (około 10 cm x 15 cm każda), o zaokrąglonych rogach. I chociaż nie są twarde, są lekko usztywnione. Dla nas wystarczająco przy takich zabawach.

Każda z kart ma pokazane z przodu czego dotyczy, a z tyłu, jak to zrobić. Opis jest na tyle dokładny, że bez problemu można wykonać to, co jest pokazane. Dzięki kartom wiemy jak zrobić m.in. świecącą różdżkę, ptasie wzory, malowanego dinozaura, papierowe kwiaty, foliowe rybki, deszczowy , marcepanowego muchomorka i wiele, wiele innych. Na niektóre zabawy Maluch jest jeszcze zbyt mały (np. wydrapywane wzory), ale z czasem “przerobimy” wszystkie karty.

Co jakiś czas będę Wam pokazywać nasze dzieła, dzięki czemu będziecie mogli się przyjrzeć tym kartom jeszcze bliżej.

SAM_0280
SAM_0281
SAM_0282
SAM_0283
SAM_0284
SAM_0285
mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

21 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>