177. Zestaw kreatywny Alex Toys.

Zauważyłam, że ostatnio w głównej mierze pokazywałam Wam różne książki. Dzisiaj, dla odmiany, post zabawkowy. Ale nie będzie to taka zwykła zabawka. To coś, co sprawia, że możemy wspólnie opowiadać sobie z Maluchem niekończące się historie.

Zestaw kreatywny ‘Twoja własna historyjka’ to bardzo ciekawy produkt firmy Alex Toys. Mamy kilka zabawek tej firmy i część z nich pokazywałam Wam już na blogu.

SAM_1472

Na czym to polega? Są to 4 klocki/pudełka, które bardzo przypominają mi nasze tekturowe klocki —> KLIK. W odróżnieniu od tamtych nie są jednak wykonane całkowicie z tektury. Ich boki wykonane są z przezroczystego plastiku (takiej jakby twardej folii), na którym namalowani są różni bohaterowie. Są tam m.in. krowa, chłopiec, małpka, latarnia, latawiec, lew itd.

Naszą zabawę zaczynamy od największego z klocków. Wybieramy sobie jeden z jego boków i zaczynamy opowieść. Przykładowo jest tam krowa. Krowa ta ma mnóstwo przyjaciół, których na razie nie widać. Do środka wkładamy kolejny klocek, dzięki któremu na ścianie dochodzi nam nowy bohater. Nasza opowieść się rozwija. Tak naprawdę mamy nieograniczone możliwości, bo w trakcie opowiadania nie musimy się przecież skupiać tylko na tym, co widzimy.

Dokładając kolejne klocki zmienia nam się tło, a nasza historia rozwija się dalej. Każdy z kloców ma cztery takie boki, więc opowiadać można naprawdę długo ;)

Maluch uwielbia tę zabawę. Jest już na tym etapie rozwoju, że proste zdania nie stanowią dla niego problemu. Sam bardzo chętnie opowiada mi bajkę np. o wielorybie, dokładając kolejne pudełka. Lubimy takie kreatywne zabawki.

Jak na zabawkę Alex Toys przystało jest ona solidnie wykonana i bardzo kolorowa. Klocki są dość duże i lekkie.

Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 2 roku życia. My zaczęliśmy się tym bawić już kilka miesięcy wcześniej.

Oczywiście można się tym bawić również w inny sposób, tj. budować wieżę, węża itd. Wszystko zależy od wyobraźni dziecka ;) U nas np. to największe pudełko świetnie spełnia rolę garażu dla małych samochodów. Są one również doskonałym lokum dla różnych figurek.

Zestaw kupiłam za niecałe 60 zł w klubie wyprzedażowym —-> KLIK. Od czasu do czasu kampanie tam się powtarzają, więc warto ‘polować’.

SAM_1473
SAM_1478
SAM_1479
SAM_1480
SAM_1481
SAM_1474
SAM_1475
SAM_1490
SAM_1489

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

15 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>