202. Zabawa w głuchy telefon, czyli zabawa z dzieciństwa.

Czy wśród Was jest ktoś, kto w dzieciństwie nie bawił się w głuchy telefon? Obstawiam, że nie. To jedna z tych zabaw, które królowały na podwórku i w przedszkolu. Bardzo to lubiłam.

Wiadomo, że najfajniej jest wtedy, kiedy w zabawie uczestniczy dużo osób. W większości przypadków, wiadomość dotrze do ostatniej osoby w przekręconej wersji. A jak taka zabawa wygląda z moim dwulatkiem?

telefon

Najlepiej jest wtedy, kiedy bawimy się w trójkę, tj. Maluch, tata Malucha i ja. Zawsze robię tak, żeby Maluch był wtedy środkowym ogniwem. Początkowo, kiedy nie rozumiał jeszcze do końca, o co w tej zabawie chodzi, powtarzał nie to co trzeba. Przykładowo, mówiłam Maluchowi do ucha: “Ala ma kota”. Następnie dodawałam: “Powiedz tacie do ucha, to co mama powiedziała”. Na to Maluch mówił na głos przy uchu taty “To co mama powiedziała”. Na spokojnie tłumaczyłam jednak, jakie są zasady tej zabawy i teraz nie ma już z tym problemów.

Lubię tę zabawę dlatego, że znakomicie ćwiczy pamięć Malucha. Musi zapamiętać to, co usłyszy (czasem są to proste zdania, a czasem bardziej złożone). Jednocześnie ćwiczy mówienie szeptem, co też jest fajne i przydatne.

A jak bawimy się we dwójkę? Tak samo, tylko przykładowo ja mówię Maluchowi do ucha, potem Maluch przekazuje to szeptem do mnie, a ja kończę mówiąc to głośno.

Jest to świetna zabawa dla dzieci, które potrafią już mówić. W przypadku dzieci, które nie mówią jeszcze zdaniami, można się bawić przekazując poszczególne wyrazy.

Bawicie się w ten sposób ze swoimi dziećmi?

podpis

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

9 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>