238. Moje pierwsze znaki drogowe. Gra edukacyjna dla dzieci.

Zauważyłam, że Maluch od jakiegoś czasu interesuje się nie tylko wszelkiego rodzaju pojazdami, ale również tym, co się dzieje na drodze. W czasie jazdy samochodem co chwilę pyta, a jaki to jest znak, a co oznacza itd.

Postanowiłam rozwinąć jego zainteresowania i jednym z Mikołajkowych prezentów była gra edukacyjna Moje pierwsze znaki drogowe marki Maxim. O tej firmie, produkującej puzzle i gry dla dzieci pisałam już Wam tu —-> KLIK.

SAM_2549

Gra składa się z kilkunastu kart i znaków drogowych. Polega na tym, aby każdy ze znaków dopasować do odpowiedniej karty. Są one dość duże, wykonane z tektury. Za ich pomocą można w przystępny sposób tłumaczyć nawet maluchom, czym są znaki i do czego służą. Gra pomaga również prowadzić z dzieckiem rozmowę na temat bezpieczeństwa na drodze i tego, jak należy się na niej zachowywać.

Jedyny minus jest taki, że mogłoby być tych znaków więcej. Maluchowi bardzo się ta zabawa w odgadywanie i dopasowywanie znaków podoba.

Gra jest solidnie wykonana, ma zaokrąglone rogi. Niektóre karty już nam się jednak trochę pogięły, ale w żaden sposób nie przeszkadza nam to w zabawie. Jest przechowywana w praktycznym pudełku.

Według producenta jest ona przeznaczona dla dzieci od 4 do 9 lat. Moim zdaniem mogą się nią bawić również młodsze dzieci. Dla mojego dwulatka wcale nie jest za trudna, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że Malucha ta tematyka po prostu interesuje.

Grę można kupić np. tu —> KLIK.

SAM_2550

SAM_2551

SAM_2552

SAM_2555

SAM_2556

SAM_2557

SAM_2558

SAM_2559

SAM_2560

SAM_2561

SAM_2563

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

18 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>