242. Bardzo proste abecadło – edukacja dwulatka.

Dziś kolejny wpis z cyklu Edukacja dwulatka. Tym razem pokażę Wam alfabet, w bardzo ładnym, pomysłowym wydaniu.

Bardzo proste abecadłoWydawnictwo Dwie Siostry, ilustracje Agnieszka Bałdyga, Edyta Marszałek.

SAM_2643

Mój Maluch już dosyć dawno wykazywał zainteresowanie alfabetem. Kiedy pierwszy raz zaczęliśmy zabawę z literami, nie miał jeszcze roku. Z pomocą przychodzą nam tutaj różne rzeczy, m.in. piankowe puzzle, książki z abecadłem, karty, puzzle itd.

Kiedy zamawiałam “Bardzo proste abecadło” byłam pewna, że jest to książka. Okazało się, że są to dwustronne karty. Jest ich 23. Po jednej stronie mamy litery, a po drugiej zwierzę, które się na daną literę zaczyna.

Karty są sztywne i mają zaokrąglone rogi. Ich powierzchnia jest gładka i śliska. Muszę przyznać, że obrazki zwierząt wyjątkowo mnie zauroczyły. Są one proste i takie delikatne. Maluch nie ma żadnych problemów z rozpoznaniem przedstawionych na nich zwierząt. Jedynie za pierwszym razem nie rozpoznał czapli.

Bawimy się w różny sposób. Zwykle zaczynam od pokazywania Maluchowi litery, a kiedy ją prawidłowo odczyta mówię “A jak…” i odwracam kartę w drugą stronę, a Maluch kończy zdanie “aligator”. Jeszcze nie wszystkie litery bezbłędnie rozpoznaje, ale sporo ich już zna. Taka forma zabawy bardzo mu odpowiada.

Z uwagi na to, że dość często bawimy się w taki sposób, wykorzystując do tego różne produkty, Maluch chętnie wymienia również inne, znane mu przedmioty na daną literę. Ta metoda u nas się sprawdziła i przynosi efekty.

SAM_2644

SAM_2645

SAM_2646

SAM_2647

SAM_2649

SAM_2650

SAM_2651

SAM_2652

SAM_2648

SAM_2653

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

17 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>