309. Jak zrobić obiad z ciastoliny?

Dzisiaj zapraszam Was na obiad (jajko sadzone, frytki i sałatka), który Maluch przygotował z ciastoliny. Oczywiście trochę mu pomagałam, ale większość zrobił sam. Tego typu zabawy nie tylko są świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, ale również są znakomitym ćwiczeniem dla małych paluszków.

Do zabawy użyliśmy ciastolin z firm Play-Doh i Smiki, wałka i małego nożyka z plastiku.

co można zrobić z ciastoliny

Najpierw przygotowaliśmy talerz. Potrzebne było do tego 3/4 pojemnika z ciastoliną. Najpierw Maluch ją ugniatał, a potem rozwałkował. Następnie pomogłam mu uformować kształt i zabraliśmy się za dekorowanie. Użyliśmy do tego ciastoliny w pomarańczowym kolorze. Część kulek robiłam ja, a część Maluch. Sam przyczepiał je dookoła.

SAM_4270

SAM_4269

SAM_4271

SAM_4277

SAM_4276

Kiedy talerz był już gotowy, zabraliśmy się za przygotowywanie jajka sadzonego. Podobnie, jak przy talerzu, kawałek białej ciastoliny Maluch najpierw ugniatał palcami, a potem wałkował. Z pomarańczowego koloru zrobił żółtko i położył je na białku.

SAM_4278

SAM_4279

SAM_4281

SAM_4283

Następnie zaczęliśmy przygotowywać frytki. Pomogłam Maluchowi uformować kształt, który pokroił na dość wąskie paski. Sam ułożył je potem na talerzu, obok jajka.

SAM_4287

SAM_4288

Na końcu przyszła kolej na sałatkę. Tutaj czerwone elementy formowaliśmy palcami, a zielone Maluch samodzielnie pokroił.

jak zrobić obiad z ciastoliny

SAM_4290

SAM_4293

SAM_4295

Kiedy całe danie było już gotowe, Maluch przyniósł swoje zwierzęta (figurki) i zaczął je karmić ;)

SAM_4310

Pomysł wzięliśmy z książki “Plastyka dla dzieciWydawnictwo Arkady. Można ją kupić np. tu ——–> KLIK. Jest tam dużo ciekawych pomysłów i na pewno będę Wam pokazywać jeszcze inne nasze dzieła.

mamiczka_logo

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

15 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>