348. Świnka Peppa Zestaw Sklep Poczta Bank.

Kiedy pokazałam ten zestaw pierwszy raz, wpadł w oko wielu z Was. I chociaż mam zaplanowane inne wpisy w najbliższym czasie, to tyle osób pytało mnie o niego, że postanowiłam o nim napisać już teraz.

Zestaw ten nazywamy z mężem magicznym, bo nie ma go nigdzie online (albo ja po prostu nie potrafię go znaleźć). Pisałam nawet w tej sprawie do producenta, ale w pewnym momencie kontakt mailowy się urwał i nie otrzymałam odpowiedzi na pytanie, czy jest gdzieś dostępny przez internet (na stronie producenta go nie ma). Jeśli ktoś z Was wie, gdzie można go kupić, dajcie znać! :)

Świnka Peppa Sklep Poczta Bank to zestaw zabaw marki Trefl, którym można się bawić na różne sposoby.

SAM_5332-zestaw z peppą

Zacznę od tego, co jest w instrukcji obsługi, ale od razu zaznaczam, że my bawimy się tym po swojemu, a właściwie według zasad ustalonych przez Malucha. “Peppa nie jest zwyczajną Świnką (…). Czasami wybiera się z całą rodziną do banku, do sklepu na zakupy i na pocztę wysłać kartki pocztowe”. W skład zestawu wchodzą m.in. 32 kartoniki z narysowanymi artykułami spożywczymi, 48 znaczków pocztowych (naklejki), 9 pocztówek i 30 banknotów o różnych nominałach. Część z tych części trzeba złożyć lub rozłożyć samodzielnie.

Wśród propozycji do zabawy w sklep znajdziemy w instrukcji klasyczną wersję (jedna osoba sprzedaje, druga kupuje), odgadywanie co Mama Świnka chciała kupić, opisywanie zabawek, odgadywanie produktów w “koszyku” i co Mama Świnka kupiła w sklepie. Z kolei przy zabawie w pocztę oprócz klasycznej wersji mamy tu odgadywanie kartek i zainteresowań przyjaciół, a w bank – wpłacanie i wypłacanie pieniędzy. Tak naprawdę możliwości jest wiele i poza tym, co jest wskazane w instrukcji, można wymyślać swoje reguły gry.

Jakość wykonania poszczególnych elementów jest różna. Niektóre będą bardziej trwałe, inne mniej. Kartoniki z narysowanymi produktami są z grubej tektury (niestety brak zaokrąglonych rogów). Z kolei pieniądze z papieru i tu mali niszczyciele mają pole do popisu ;) Przyznam, że z niektórych elementów jeszcze nie korzystamy, bo nie występują w regułach Malucha. Główna makieta jest dwustronna. Po jednej stronie jest sklep, po drugiej poczta, a bank jest z boku. Znaczki pocztowe są w formie naklejek. Szkoda, że jest tak mało kartek z Peppą, w porównaniu do znaczków. Można jednak dorobić sobie swoje. Przy rozłączaniu tych znaczków trochę skakało mi ciśnienie, bo w niektórych miejscach miałam trudności i ich rogi lekko się podarły. Samo odklejanie nie jest trudne i Maluch potrafi to robić sam. Trzeba jednak uważać, bo są malutkie i łatwo je włożyć do buzi.

My najchętniej bawimy się w sklep. Maluch zwykle jest sprzedawcą, a ja klientem. Po wskazaniu przez niego ceny produktu, muszę wkładać odpowiednie banknoty przez otwór w bankomacie ;) Wydanie towaru następuje klasycznie przez ladę.

Aby spakować wszystko w oryginalne pudełko, trzeba wszystko rozłożyć. Nie stanowi to jednak problemu, bo ponowne składanie nie jest trudne.

Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia, ale myślę, że młodsze dzieci też sobie z nim poradzą (zwłaszcza jeśli lubią takie zabawy tematyczne). Cieszę się, że go kupiłam. Nie jest zbyt duży, ale jego wielkość jest odpowiednia dla Maluchów. Zamknięte pudełko ma wymiary około 28 cm x 28 cm.

Znalazłam go przypadkiem w Smyku.

 SAM_5333-gra z peppą

SAM_5334-zabawa w sklep

SAM_5335-zabawa w pocztę

SAM_5336-zabawa w bank

SAM_5337-zabawkowe banknoty

SAM_5338-zabawa w sklep

SAM_5339

SAM_5340

SAM_5341

SAM_5342-pocztówki z peppą

SAM_5343-kartki z peppą

SAM_5345-znaczki z peppą

SAM_5346

SAM_5347

SAM_5349

SAM_5350

czym zająć dziecko

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

22 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>