362. Edukatki, czyli zabawy przy muzyce.

Mój Maluch uwielbia wszelkiego rodzaju ćwiczenia ruchowe. Lubi też muzykę. Kiedy widziałam zapowiedzi płyty, którą Wam dzisiaj pokażę, nie mogłam się doczekać jej premiery. Tak się złożyło, że dostałam propozycję zrecenzowania tego zestawu od sklepu internetowego EDUKATOREK, który jest jednym z partnerów tego projektu. Czekając na przesyłkę niemal przebierałam nogami, bo wiedziałam, że będziemy się przy tym świetnie z Maluchem bawić. Nie zawiodłam się. Bawimy się przy tym prawie każdego dnia!

Edukatki” to zabawy przy muzyce wydane przez Kidimax. Na okładce można przeczytać, że to wyjątkowa płyta, wymagająca zaangażowania od dorosłych i dzieci. To nie jest płyta do zwykłego słuchania. To płyta do zabawy z dzieckiem, do rozwijania jego poczucia rytmu, spostrzegawczości, koncentracji i ogólnej motoryki. Zabawy opracowała Agnieszka Sakowicz.

edukatki zabawy przy muzyce

Powyższy opis świetnie oddaje to, co mogę na temat tego zestawu napisać. Mamy tu aż 25 propozycji zabaw, które możemy wykonywać samodzielnie w domu. Podkłady muzyczne są w taki sposób zestawione, że są tu zarówno spokojne zabawy, jak i szybsze. Mamy tu takie instrumenty jak m.in. harfa, flet, puzon, trąbka, gitara, perkusja, klarnet.

Bawimy się przy większości melodii, chociaż niektóre zadania są jeszcze dla Malucha za trudne. Nie stanowi to jednak dla nas żadnego problemu, bo dostosowuję je odpowiednio do jego wieku i umiejętności. Cieszę się, że te zabawy sprawiają mu przyjemność i chętnie w nich uczestniczy. Wiążą się z nimi same korzyści. Na razie nie do końca sobie jeszcze radzi z wykonywaniem niektórych zadań do rytmu, ale obserwując go widzę, że wychodzi mu to coraz lepiej. I bardzo się stara.

Ulubione zabawy Malucha to “Odgłosy”, “Leniwce”, “Muzyczny malarz”, “Wzburzone morze”, “Pastuszek i owieczki”, “Piłeczki”, “Zabawa z afrykańskim słoniem”, “Perkusja ciała” i  “Stwory”. Sami widzicie, że sporo ich jest i ciężko nam wybrać tę jedną, najfajniejszą, bo każda z nich daje nam coś innego. Opiszę Wam bliżej te, w które najczęściej się bawimy. “Piłeczki” – Razem z Maluchem zamieniamy się w podskakujące piłeczki, z których od czasu do czasu spuszczane jest powietrze. Skaczemy raz wolno, raz szybko, wszystko podpowiadają nam dźwięki muzyki. Kiedy jako piłeczki tracimy powietrze, naśladujemy je kulając się i wydmuchując powietrze. Świetna zabawa. Druga z tych zabaw to “Pastuszek i owieczki“. Tu potrzebujemy kawałek sznurka. Maluch zwykle jest pastuszkiem, a ja owieczką, ale też się zamieniamy rolami. Pastuszek w rytm muzyki prowadzi owieczkę w tajemnicze miejsce. Owieczka, czyli ja, zamyka oczy. Muzyka przy tej zabawie jest spokojna, więc Maluch nie szaleje. Zmienia jednak kierunki, żebym nie wiedziała gdzie jestem ;) Na koniec owieczka otwiera oczy, żeby zobaczyć gdzie jest.

Bardzo podoba mi się to, że zabawy są opisane w jasny sposób. Nie muszę się zastanawiać, co twórca miał na myśli ;) Dużym plusem jest również to, że do wielu zabaw nie potrzebujemy żadnych rekwizytów. A jeśli już coś nam jest potrzebne, to są to np. koc, kartki, kredki, sznurowadło, piórka, czyli nic nadzwyczajnego.

Czas wspólnej zabawy jest różny. Zależy od naszego nastroju, siły i chęci, ale zwykle trwa kilkanaście minut dziennie, czasem dłużej. Pierwszego dnia przerobiliśmy wszystkie zabawy :) A teraz wybieramy sobie po kilka dziennie.

Tego typu zabawy świetnie sprawdzą się również w większym gronie. Na pewno będzie wtedy jeszcze weselej. Polecane są dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Sugerując się przedstawionymi w książeczce propozycjami, możemy tworzyć własne, adekwatne do wieku i rozwoju naszego dziecka.

Płytę z propozycjami zabaw możecie kupić za niecałe 30 zł tu ——-> EDUKATKI. Jeśli szukacie pomysłu na ciekawy prezent dla swojego dziecka lub dzieci znajomych/w rodzinie, to ta płyta świetnie się do tego nadaje.

zabawy muzyczne dla dzieci 2

SAM_5392

muzyka poważna dla dzieci

SAM_5394

SAM_5396

SAM_5397

Dziękuję Edukatorkowi za egzemplarz tej płyty.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>