371. Rozpoznajemy ptaki po głosie, czyli “Przyroda pod lupą”.

W lipcu niestety nie dałam rady przygotować wpisu z cyklu “Przyroda pod lupą“. W sierpniu postaram się nadrobić zaległości :)

podlupa-500x310

Dzisiaj pokażę Wam bardzo fajną książkę z płytą CD “Rozpoznajemy ptaki po głosieWydawnictwa Harmonia.

okl_rozpoznajemy_ptaki.indd

Książka ta jest w zasadzie krótką broszurą. Jest zeszytowego formatu. Zawiera jedynie rysunki ptaków (czarno-białe) i ich nazwy. Jest ich 16, m.in. bocian, dzięcioł, kanarek, paw, żuraw i gawron. Dołączona płyta podzielona jest na dwie części. W pierwszej poznajemy ptaki i ich głosy. Staramy się je zapamiętać (Maluch lubi je również  naśladować). W części drugiej rozpoznajemy ptaki po głosie. Słuchamy nagrania i mówimy, jaki to ptak. Tu także można naśladować odgłosy.

Zestaw ten kupiłam z ciekawości kilka miesięcy temu. I jestem z niego zadowolona. Maluch ma okazję słuchać prawdziwych odgłosów i już po kilku razach rozpoznawał wszystkie ptaki.

Zabawę można sobie oczywiście urozmaicać na różne sposoby. Tu wszystko zależy od naszej wyobraźni, wieku i zainteresowań dziecka. Można np. rysować ptaki, robić je z plasteliny, malować je farbami, tworzyć je z wycinanek, rysować kontury i wypełniać je kulkami z bibuły, udawać ptaki, tworzyć im niby gniazda itd. Można również wcześniej przygotować sobie więcej informacji o tych ptakach, gdzie najczęściej występują, co jedzą itp.

Można ją kupić tu ——>  KLIK.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

13 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>