227. Bajki dla najmłodszych na DVD.

Komputer naprawiony, więc powracam do Was z nowymi wpisami ;)

Ostatnio pokazywałam Wam, co Maluch lubi oglądać na YouTube —-> KLIK. Po tym wpisie, otrzymałam kilka wiadomości z pytaniem, o propozycje bajek na płytach. Zatem dzisiaj pora na zestawienie płyt DVD, które są u nas obecnie w częstym obrocie. Wiadomo, gusta się zmieniają, ale na dzień dzisiejszy to są zdecydowanie ulubione płyty Malucha.

dvd

Zdjęcia płyt pochodzą ze sklepów, w których można je kupić.

1. Mysia. Mamy kilka płyt, Maluch lubi wszystkie. To krótkie, proste bajki, gdzie głównymi bohaterami są Mysia i jej przyjaciele. Bajki są w zasadzie pozbawione dialogów, jedynie lektor się odzywa. Można je kupić np. tu —->  KLIK.

Mysia-Plusk_TiM-Film-Studio,images_product,7,5900058125401

2. Świnka Peppa. Tej bajki chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Również mamy kilka płyt, ostatnio szaleństwo na punkcie Peppy powróciło ze zdwojoną siłą. Można je kupić np. tu —->  KLIK.

swinka-peppa-swieta-u-peppy-p-iext12800358

3. Miś Tommy. Kiedyś odkryłam tę bajkę przez przypadek. To bajka na zasadzie Uszatka, mamy tu jakby animowane maskotki. Odcinki są w miarę krótkie, proste dialogi, Maluch bardzo lubi przygody tego misia. Można ją kupić np. tu —> KLIK.

mis-tommy-urodziny-misia-p-iext6117456

4. Andy Pandy. To bardzo stara bajka, ale odkryta przeze mnie stosunkowo niedawno. Wzięłam jedną płytę na próbę, sprawdziła się i będę szukać kolejnych. To krótkie, proste odcinki, w sam raz dla najmłodszych.

andy-pandy-p-iext2850081

5. Snoopy. Kolejna stara bajka. Nie przypuszczałam, że aż tak spodoba się Maluchowi, bo nie jest to taka typowa bajka dla dzieci. Ma dość abstrakcyjny humor i nie każdemu może to odpowiadać. Wersja, którą my mamy pochodzi z jakiejś gazety. Nie pamiętam już dokładnie z jakiej, bo kupiłam to dawno temu, jak jeszcze Malucha nie było ;)

snoopy-najwieksze-przygody-p-iext3627863

6. Dobranocny Ogród. Kiedyś królowały u nas Teletubisie, a teraz Maluch przerzucił się na Tomblibusie i innych bohaterów tej bajki. Jedynie początek zawsze muszę przewijać, bo Maluch płacze, gdy słyszy lecącą melodię. Uwielbia bohaterów tej bajki.

dobranocny-ogrod-gotowi-do-zabawy-p-iext21638740

7. Baby TV. Ten, kto ma ten kanał w TV jest szczęściarzem ;) My nie mamy, więc kupuję płyty DVD, bo Maluch bardzo lubi te odcinki. Fajne, krótkie, proste i edukacyjne. Można je kupić np. tu —->  KLIK.

106372_0001

8. Hello Kitty. Podobno to typowo dziewczęca bajka, ale ja się z tym nie zgadzam. Maluch bardzo lubi Kitty, ja zresztą również, więc oboje chętnie oglądamy jej przygody. Odcinki są trochę dłuższe, niż w klasycznych bajkach dla najmłodszych, ale Maluch bez problemu je wytrzymuje.

Hello-Kitty-s-Paradise-Ukladamy-puzzle_TiM-Film-Studio,images_product,13,5900058120727

9. Humf. To też jedna z tych bajek, na które natrafiłam przypadkiem. Maluchowi spodobała się od samego początku. To przygody małego Humfa i jego przyjaciół, proste i w miarę krótkie odcinki. Płyty można kupić m.in. tu —>  KLIK.

Humf-Humf-i-baloniki_Monolith-Video,images_product,23,SELL-DVD-01-SDTM00190

10. Hutosie. Bajka podobna do Teletubisiów i Dobranocnego Ogrodu. Kupiłam jedną płytę na próbę, ale z pewnością dokupię kolejne. Można je kupić np. tu —->  KLIK.

hutosie-gigapak-p-iext12052045

11. Klub przyjaciół Myszki Miki. Płyt mamy kilka, kupowałam je z książkami w kiosku (była taka seria Wydawnictwa De Agostini, ale nie wiem, czy nadal to jeszcze jest). Maluch bardzo chętnie sięga po te płyty. Dzięki nim przekonał się do Donalda, bo początkowo podchodził do niego z dystansem.

Klub-Przyjaciol-Myszki-Miki-Wesola-ciuchcia_CDProjekt,images_product,23,5907610738352

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

5 komentarzy

  • Joanna Andryszczyk

    u nas długo królowała myszka miki a teraz hmm mało ogląda tv ostatnio zazyczył sobie ninjago ooo był czas ze tylko te ostatnie oglądał

  • W sumie sama z tych bajek znam mało. Oczywiście Mikiego lubimy w każdej postaci. A że u mnie córa to już bajki z księżniczkami królują.

  • Dominika Pełczyńska

    U nas długo królował “Uki” – bardzo fajna bajeczka dla młodszych. Teraz oczywiście rządzi Peppa :) Postacie Disneya niestety się nie przyjęły ale może to się z czasem zmieni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>