544. Kreatywny zestaw brokatowych naklejek.

Jestem pewna, że wśród Was są rodzice dzieci, które tak jak mój Maluch uwielbiają naklejki. Cieszę się, że Maluch chętnie zabiera się za naklejanie, bo tego typu zabawy dobrze wpływają na rozwój motoryki małej i uczą cierpliwości oraz dokładności, zwłaszcza, kiedy naklejki mają trafić w jakieś konkretne miejsce.

Był taki okres, że Maluch przyklejał je gdzie popadnie. Lądowały na drzwiach, ścianach, moich butach, meblach i wszędzie tam, gdzie sięgały małe rączki. Pomijam już to, że taka sieczka kolorystyczna skupiona w jednym miejscu po jakimś czasie zaczęła być dla mnie męcząca. Głównym problemem było to, że bardzo często po odklejeniu naklejek zostawały nieestetyczne ślady lub odchodziły razem z tynkiem, kiedy zrywałam je ze ściany. W końcu moja cierpliwość się skończyła i wprowadziłam Maluchowi naklejkowy zeszyt.

To zwykły, gruby zeszyt w kratkę, z twardą okładką, który służy do zbierania wszelkich naklejek. Maluch już się do tego tak przyzwyczaił, że nie zgadza się na to, aby jakaś naklejka wylądowała w innym miejscu. Wszystkie muszą trafiać do zeszytu. Jak tylko przychodzi do nas pediatra, Maluch od razu leci po zeszyt i czeka na kolejne naklejki dzielnego pacjenta ;)

Jednym z urodzinowych prezentów Malucha były brokatowe naklejki Melissa and Doug, które otrzymał od jednego z partnerów bloga.

brokatowe naklejki

Kiedy je wybierałam, czułam, że mogą się u nas sprawdzić, bo Maluch lubi różne kreatywne zabawy. Nie przypuszczałam jednak, że to będzie aż tak fajna zabawa. Do tej pory nie mieliśmy żadnych naklejek, które można samodzielnie ozdabiać.

Przyznam jednak, że początkowo miałam pewne obawy związane z brokatem. Moja wyobraźnia podsuwała mi obrazy brokatu na palcach, buzi, we włosach, wtartego w stół, błyszczącego się na podłodze i ścianach. A ja nie cierpię tego zmywać, bo można szorować, a i tak widać świecące drobinki przez kilka dni.

Okazało się, że niepotrzebnie drżałam, bo tym razem zabawa była czysta. I to jest bardzo duży plus tego zestawu. W jego skład wchodzi 17 piankowych naklejek i 5 arkuszy z brokatem w różnych kolorach. Minus za brak polskiej instrukcji, bo chwilę nam zajęło zanim doszliśmy do tego, na jakiej zasadzie to działa. Naklejki są dość grube (ale standardowo, jak inne piankowe) i działają na zasadzie dwustronnej taśmy klejącej. Tył służy do przyklejenia naklejki, a przód jest podzielony na małe segmenty, które można dowolnie ozdabiać dołączonym brokatem. Brokat jest w formie błyszczącej folii, która po przyłożeniu do klejącej powierzchni uwalnia kolorowe drobinki, nie powodując przy tym rozsypywania ich na prawo i lewo.

Przy tego typu zabawach zawsze dajemy Maluchowi wolną rękę. Może tworzyć dzieła według własnego uznania. Bo kto powiedział, że krab nie może mieć zielonej głowy i być kolorowy jak tęcza?

Początkowo tata włączył się w zabawę i pomagał Maluchowi. Bardzo szybko jednak Maluch załapał na czym to polega i sam sobie radził z ozdabianiem. Dużym plusem jest to, że odklejanie poszczególnych fragmentów jest proste i nie zniechęca Malucha. Chyba nie muszę Wam pisać, co się dzieje, jak ciężko jest odkleić jakąś naklejkę i próbuję ją szarpać z każdej strony, zaginając i miętoląc wszelkie możliwe rogi. Tu tego problemu nie ma ;)

Na co warto zwrócić uwagę? Na to, aby odklejone powierzchnie dokładnie pokryć brokatem. W innym wypadku pozostają klejące fragmenty i mogą powodować sklejanie kartek, jeśli tak jak my przechowujecie naklejki w jakimś zeszycie. Brokatowy arkusz trzeba dość mocno dociskać do naklejki, pamiętajcie o tym.

Moim zdaniem jest to świetny pomysł na prezent, zwłaszcza z uwagi na swoją cenę. Jeśli szukacie pomysłu na coś kreatywnego, takie naklejki powinny spełnić Wasze oczekiwania.

Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 5 roku życia, ale spokojnie poradzą sobie z nimi również młodsze dzieci. W razie trudności zawsze możemy dziecku pomóc, bo zabawa naprawdę wciąga ;)

Nasz zestaw znajdziecie tu —> KLIK (są tam m.in. dinozaury). Do wyboru są jeszcze takie —> KLIK (księżniczki), takie —> KLIK (moda) i takie —-> KLIK (bransoletki).

tworzenie własnych naklejek

jak zrobić naklejki dla dziecka

brokatowe naklejki 2

robimy naklejki

naklejki ze zwierzętami

zestaw do robienia naklejek

jak zrobić naklejki 2

jak zrobić naklejki z brokatem

tworzenie naklejek

diy naklejki

naklejki melissa

naklejki melissa 2

20151101_110101-002

gdzie wklejać naklejki

naklejki z dinozaurami

naklejki do samodzielnego zrobienia

jak samemu zrobić naklejki

naklejki dla dzieci 4

Dziękuję Edukatorkowi za przekazany zestaw.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

7 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>