613. Gra rodzinna Pig Ball – akcja Gwarancja Frajdy.

gra rodzinna pig ball

Dzisiaj pokażę Wam świetną grę rodzinną, którą otrzymaliśmy w ramach akcji “Gwarancja Frajdy – Na tropie odjazdowych zabawek” od sklepu PoszukiwaczeFrajdy.pl. Najlepsze zabawki otrzymają specjalną odznakę.

Wybierając produkt do tej akcji, to właśnie ta gra od razu zwróciła moją uwagę. O tym, że bardzo lubimy różne gry pisałam m.in. tu —-> KLIK. A ostatnio to właśnie gry zręcznościowe cieszą się największym zainteresowaniem Malucha.

Gra reakcji Pig Ball marki Ravensburger jest przeznaczona dla 2-4 graczy.

gra rodzinna pig ball

Ogólnie gra polega na tym, że Mama Świnka bierze kąpiel (na środku planszy), a w tym czasie małe prosiaczki urządzają sobie błotną bitwę (przy pomocny dołączonej kulki).

Mama jest pewnego rodzaju stoperem, który nakręcamy i dopóki czas się nie skończy prosiaczki przerzucają między sobą błotną piłkę. Ten, kto będzie miał na swoim polu kulkę, kiedy Mama Świnka wynurzy się z kąpieli, dostaje żeton “Umyj się!”. Kto pierwszy zbierze 3 żetony, ten przegrywa. Jak to dokładnie wygląda możecie zobaczyć na poniższym filmie z naszej zabawy.

Gra wymaga skupienia i szybkości reakcji, bo tak naprawdę liczy się każda sekunda. Nigdy nie wiemy, kiedy Mama Świnka skończy się kąpać. Podoba mi się to, że można ją nakręcać na dłużej lub krócej, dzięki czemu dodatkowo urozmaicamy sobie zabawę.

W drugiej wersji gry zamiast Mamy Świnki wkładamy na środek wodny żeton i próbujemy celować błotną piłką do środka. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie proste.

Instrukcja do gry jest na tyle szczegółowa i w prosty sposób opisuje reguły gry, że nie ma sensu, żebym więcej rozpisywała się na ten temat. Można sobie utrudniać zadanie i np. liczyć na głos wszystkie odbijania kulki, co trochę dekoncentruje, ale jednocześnie podnosi poziom trudności. My lubimy modyfikować w różny sposób tego typu zabawy.

Gra jest solidnie wykonana. Mechanizm świnek działa lekko (naciska się głowę świnki), dzięki czemu Maluch nie ma żadnych problemów ze sprawnym odrzucaniem piłki. Z uwagi na to, że błotna kula (która jest oczywiście jedynie plastikowa) wypada czasem poza planszę, gramy głównie na podłodze. Wtedy łatwiej ją przechwycić. Piłka jest lekka, więc nawet, jeśli trafiłaby dziecko w głowę, nie odczuje tego jakoś specjalnie ;) U nas się to jeszcze nie zdarzyło.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia. Myślę, że jest to słuszna granica wieku, chociaż młodsze dzieci, które lubią tego typy gry, też sobie z nią poradzą, z uwagi na bardzo proste zasady. Jest to niewątpliwie duży atut tej gry. Myślę, że może zaangażować w rozgrywki np. rodzeństwo. Przy dwójce dzieci, mogą one grać na dwie ręce.

Nam ta gra bardzo przypadła do gustu i często w nią gramy. Zwłaszcza pod koniec, kiedy czujemy, że w każdej chwili Mama Świnka może wyskoczyć, włącza się rywalizacja i jest przy tym dużo śmiechu. Wiadomo, że nikt nie lubi przegrywać ;)

Grę można kupić tu —-> KLIK. To świetny pomysł np. na zbliżający się Dzień Dziecka.

gra zręcznościowa dla dzieci

gra prosiaczki

gra dla 4-latka

gra rodzinna

gra zręcznościowa dla całej rodziny

co kupić na 4 urodziny

co kupić dla czterolatka

w co grać z dzieckiem

gra dla dzieci na czas

gra pig ball 3

gra pig ball 4

gra pig ball 5

gra pig ball 6

gra pig ball 7

Dziękuję Poszukiwaczom Frajdy za przekazaną grę.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

3 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>