702. Scottie Go! czyli proste programowanie dla dzieci.

Powracam do Was w Nowym Roku z bardzo ciekawą i pomysłową grą, którą jeszcze w zeszłym roku Maluch otrzymał od jej producenta. Wybaczcie tę dłuższą przerwę, ale ostatnie tygodnie to u nas pasmo chorób i różnych perypetii medycznych, jak nie Malucha, to moich. Pamiętajcie jednak, że na naszym instagramie —-> KLIK możecie na bieżąco oglądać, co się u nas dzieje.

 

 

Początkowo miałam pewne obawy, czy Maluch poradzi sobie z tą grą, ale okazało się, że były zupełnie nieuzasadnione. Gra wciągnęła nie tylko Malucha, ale również jego tatę ;) Jeśli szukacie ciekawych alternatyw dla planszówek i nie reagujecie dramaturgią na widok dziecka z tabletem lub smartfonem w ręku, to może być coś dla Was. Maluch uwielbia wszelkie gry interaktywne, a możliwość samodzielnego tworzenia kolejnych ruchów dla małego robota bardzo przypadła mu do gustu.

 

 

Od razu zaznaczę, że warto od samego początku trzymać porządek w tekturowych plakietkach z poleceniami. Jak nie będziecie tego robić, to ciężko Wam będzie na bieżąco wyszukiwać określone elementy. Wiem, że po skończonej zabawie wrzucenie luzem wszystkiego jest kuszące, ale w tym wypadku warto jednak poświęcić tę minutę więcej i powkładać tekturki w odpowiednie miejsca ;)

 

Aby rozpocząć grę, należy najpierw zainstalować odpowiednią aplikację. Dzięki niej można oglądać poszczególne kroki i następnie odzwierciedlać je na planszy do programowania. Scottie Go to nie tylko super zabawa, ale również edukacja. Poza tym, gra uczy logicznego myślenia. To jedna z naszych najciekawszych gier.

 

Wprawdzie mamy tablet, ale niestety nie ma on tylnej kamery, dlatego bawiąc się tym musimy używać telefonu komórkowego. W niczym to jednak nie przeszkadza, a obraz jest wystarczająco czytelny.

 

Aplikacja zawiera samouczek, dzięki czemu rozpoczęcie zabawy jest jeszcze łatwiejsze.

 

Poszczególne zadania początkowo są krótkie i proste. To dobry pomysł, bo nie powoduje u dziecka zniechęcenia. Najpierw poznajemy zadanie, układamy z bloczków odpowiedni program, robimy zdjęcie i oglądamy na ekranie, jak wykonaliśmy zadanie. Metodą prób i błędów bardzo szybko można opanować, na czym to polega.

 

W naszej wersji (dla użytkowników domowych) jest siedem modułów z 60 zadaniami, które mają rosnący poziom trudności.

 

Na poniższym filmie możecie zobaczyć, jak ta zabawa wygląda u nas.

 

 

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia. Myślę, że to słuszna granica wieku, chociaż pewnie i trochę młodsze dzieci dałyby radę przy pomocy rodziców. To świetny pomysł na niebanalny prezent.

 

Scottie Go można kupić tu —> KLIK. Jest również wersja w języku angielskim.

 

 

Dziękujemy producentowi za przekazany zestaw.

 

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu? Zapisz się na newsletter lub zaglądaj do nas na facebooka i instagram.

3 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>