414. #wyzwanie10jaków

Słyszeliście już o tej akcji? Jeśli nie, to zapraszam do wspólnej zabawy. Przy okazji możemy pomóc charytatywnie Akademii Przyszłości, wspierającej dzieci z problematycznych rodzin. Dzięki pomocy wolontariuszy dzieci z tzw. trudnych środowisk poznają swoje mocne strony i wzmacniają samoocenę. Mogą zobaczyć, że można funkcjonować inaczej, poza schematem, który narzuca im środowisko.

Pomysłodawcą tej akcji wśród blogerów jest autor bloga Stay Fly. “W akcji chodzi o to, że kreatywnie przerabiamy najbardziej oklepane porównania, żeby, tak jak Tutor pokazuje dziecku, że jest inna droga, udowodnić, że można złamać utarte schematy i nie wybierać oczywistej ścieżki.”  U niego znajdziecie wszystkie szczegóły tego projektu – warto się zapoznać.

Do wzięcia udziału w tej akcji zostałam wywołana przez Matka jest tylko jedna. Zawsze chętnie wspieram tego typu projekty, więc dziś będziecie mogli przeczytać moje wersje 10 znanych powiedzonek. Niestety nie zmieściłam się w regulaminowych 24 godzinach, więc przelew ode mnie poleciał już na konto akademii ;)

wyzwanie

1. Klnie jak szewc —–> Klnie jak Mamiczka stojąca w kolejce, kiedy w supermarkecie na 6 kas działa tylko jedna.

2. Zabiera się, jak pies do jeża —–> Zabiera się jak Maluch do jedzenia obiadu.

3. Proste jak drut —-> Proste jak włosy po prostownicy.

4. Idzie jak krew z nosa —-> Idzie jak płatności internetowe za rachunki.

5. Brzydki jak noc listopadowa —–> Brzydki jak schodzący paznokieć.

6. Nudne jak flaki z olejem —–> Nudne jak zabawa w smoka i dinozaura dwudziesty dziewiąty raz w ciągu dnia.

7. Kłamie jak z nut —–> Kłamie jak sprzedawca, który wciska Ci gacie o 2 numery za małe, twierdząc, że leżą jak ulał.

8. Wyskoczył jak Filip z konopi —–> Wyskoczył jak niespodziewany glut z nosa na ważnym spotkaniu.

9. Tani jak barszcz —-> Tani jak przeterminowany ser.

10. Siedzi cicho jak mysz pod miotłą —-> Siedzi cicho jak Mamiczka, kiedy świadek jehowy puka do drzwi.

Do dalszej zabawy zapraszam Ewę z bloga Świat według Lilii, Wiolę z bloga Mama bloguje i Bożenę z bloga Mama trójki. Macie 24 godziny, żeby podjąć #wyzwanie10jaków. Jeśli nie zdążycie, wpłacacie 10 zł na Akademię Przyszłości.

Jeśli ktoś z Was również chciałby przyłączyć się do tej zabawy, to zapraszam! Możecie wrzucać swoje propozycje w komentarzach. Muszę przyznać, że fajna jest przy tym zabawa :)

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

3 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>