536. Pan Paluszek.

Książka, którą Wam dzisiaj pokażę pozytywnie mnie zaskoczyła. Kiedy jej autorka napisała do mnie, rzut oka na okładkę sprawił, że od razu mnie zaciekawiła. Początkowo miałam pewne obawy, ponieważ książka jest rymowana. A Maluch już od dłuższego czasu woli takie, które są napisane prozą. Jednak przeczytałam kilka fragmentów i stwierdziłam, że może się Maluchowi spodobać. Nie myliłam się.

Pan Paluszek” (Kinga Grabowska-Bednarz) to pomysłowa książka wydana przez Wydawnictwo Bosz.

pan paluszek

Główny bohater to tytułowy Paluszek. Każda z krótkich historii dotyczy sytuacji z życia codziennego. Jest tu m.in. rozdział o porannym wstawaniu, zabawie śnieżkami i imprezie urodzinowej. Maluch upodobał sobie historyjkę “U doktora” i wałkujemy ją codziennie po kilka razy. Biorąc pod uwagę, że ma w swojej biblioteczce kilkaset książek, domaganie się codziennego czytania tej jednej krótkiej historii jest naprawdę sporym wyróżnieniem. Jest zabawna i myślę, że rozbawi każde dziecko.

Pozostałe historyjki również lubi, ale nie aż tak, jak tę. Zdarza się, że czytamy tylko tę jedną. Rymy są proste i łatwe w odbiorze. Maluch nie ma żadnego problemu ze zrozumieniem tego, co autorka ma na myśli. Mi w niektórych momentach nie do końca pasuje “rytmika” tekstu, ale fabuła to nadrabia. Historyjki są zabawne i zanim dziecko zdąży się znudzić, jest już kolejna.

Bardzo podobają mi się ilustracje, wykonane również przez autorkę. Pomimo tego, że są proste, świetnie komponują się z tekstem. To cały ich urok. Dodatkowym ich atutem jest to, że w prosty sposób możemy przygotować własne, tworząc kolejne przygody Pana Paluszka. Wystarczy odcisnąć przy użyciu tuszu jeden z paluszków dziecka (lub swój), dorysować kilka elementów i historia sama się zacznie układać.

Książka ma twardą okładkę i jest kwadratowego, poręcznego formatu. Według mnie najlepiej sprawdzi się u dzieci od 3 roku życia, ale może zaciekawić również trochę młodsze.

Można ją kupić np. tu —-> KLIK.

blog o książkach dla dzieci

blog o książkach dla dzieci 5

pan paluszek 3

SAM_9316

SAM_9317

SAM_9318

SAM_9319

SAM_9321

SAM_9322

Dziękuję autorce książki za przekazany egzemplarz.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>