168. Rzepka Tuwima. Pomysłowe puzzle XXL Trefl.

Przez długi czas “Rzepka” Juliana Tuwima kojarzyła mi się głównie z Familiadą. Przez mało lotne dowcipy prowadzącego byłam do tego programu zrażona i jakoś “Rzepkę” też omijałam szerokim łukiem w księgarniach. To był błąd! Zapomniałam, jaki to świetny wiersz. Jako dziecko bardzo go lubiłam. Tylko potem, ta Familiada tak mi poprzestawiała w głowie. Na szczęście opamiętanie przyszło w porę i “Rzepkę” kupiłam. I to w jakim wydaniu!

SAM_1050

Układanki – Wierszowanki. Julian Tuwim. Rzepka” to fantastyczne puzzle XXL firmy Trefl.

W ładnym, praktycznym pudełku poza puzzlami jest broszurka z tekstem wiersza. Jest to świetne rozwiązanie, które urozmaica układanie puzzli. Pudełko ma na górze rączkę, dzięki czemu Maluch może sam przenosić puzzle, jak w walizce.

Same puzzle są wykonane z twardej tektury. Jest ich 14. Sposób układania jest idealny dla najmłodszych. Puzzle układamy bowiem jeden, za drugim. W ten sposób tworzymy ciąg, dokładając po kolei kolejnych bohaterów wiersza. Układanka ma prawie 130 cm długości.

Taka zabawa jest świetnym treningiem pamięci. Maluch bardzo szybko zapamiętał kolejność poszczególnych elementów. Jednocześnie uczy się “Rzepki” na pamięć. Ma swoje ulubione fragmenty m.in. “Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę”, “Tak się zawzięli, tak się nadęli, że nagle rzepkę trrrrach! wyciągnęli!”.

Puzzle kupiłam w Smyku. Mamy jeszcze “Lokomotywę”, ale o niej napiszę innym razem. Planuję dokupić jeszcze “Okulary”. Okulary można kupić np. tu —> OKULARY.

SAM_1051
SAM_1052
SAM_1053
SAM_1054
SAM_1055
SAM_1056
SAM_1057
SAM_1058
SAM_1060
SAM_1062
SAM_1063

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

16 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>