512. Balansująca układanka.

Dzisiaj pokażę Wam pomysłową i edukacyjną zabawkę, którą Maluch otrzymał jakiś czas temu od sklepu KABUM – nowego partnera mojego bloga. Kiedy przeglądałam jego ofertę, ta układanka od razu wpadła mi w oko. Maluch lubi tego typu zabawki, bo dają wiele różnych możliwości zabawy.

Balansująca układanka Classic World to drewniana zabawka, która pomaga w ćwiczeniu koordynacji małych rączek.

balansująca układanka

Działa na zasadzie równoważni. Dzięki swojej konstrukcji, wspomaga logiczne myślenie. To jednak nie wszystko. Zabawka pobudza wyobraźnię i Maluch znalazł dla niej również inne funkcje. Można na niej ćwiczyć kolory, układać krążki w wieżę, nawlekać je na jakiś sznurek, nakładać je na palce, turlać itd.

Zabawka jest solidnie wykonana i bezpieczna. Krążki mają ładne kolory, o różnej intensywności. Do zestawu dołączone są karty z obrazkami, o różnym stopniu trudności. Jednak Maluch woli samodzielnie kombinować i z tych obrazków korzysta sporadycznie.

Na równoważni są “pachołki”, na które nakłada się krążki. Można je jednak zdjąć i układać krążki jedne na drugich. Maluch dodatkowo urozmaica sobie zabawę, nakładając belki w krążkowe otwory. Wówczas jeszcze trudniej utrzymać równowagę.

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, ale moim zdaniem sprawdzi się również u młodszych. Nawet roczne dzieci mogą mieć sporo radości z przekładania krążków (są lekkie, pomimo tego, że wykonane z drewna). Dwulatki mogą z kolei wykorzystać je do nauki kolorów i podejmować pierwsze próby z ćwiczeniem równowagi. Trzylatki mogą np. poćwiczyć liczenie.

Jeśli szukacie ciekawego pomysłu na prezent na Dzień Dziecka, ta układanka bardzo dobrze się do tego nadaje. Biorąc pod uwagę ilość zastosowań, jej cena jest korzystna, co jest dodatkowym atutem.

Zabawkę można kupić tu —> BALANSUJĄCA UKŁADANKA. Zerknijcie również na inne zabawki z tego działu —> ZABAWKI DREWNIANE. W najbliższym czasie pokażę Wam także inne zabawki i akcesoria z tego sklepu. Będzie edukacyjnie, kreatywnie i poćwiczymy integrację sensoryczną.

drewniana układanka dla dzieci

jak uczyć dziecko kolorów

układanka z krążkami

drewniana układanka logiczna

jak uczyć dziecko liczyć

jak ćwiczyć u dziecka logiczne myślenie

drewniana równoważnia

SAM_8879

SAM_8880

SAM_8884

SAM_8891

SAM_8893

SAM_8894

SAM_8896

SAM_8897

SAM_8900

SAM_8902

SAM_8903

SAM_8906

SAM_8911

SAM_8912

SAM_8918

SAM_8914

Dziękuję Kabum za przekazaną zabawkę.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

6 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>