100. Gitara Little Tikes.

Dziś pozostaję w tematyce muzycznej. Tym razem coś o pewnym instrumencie muzycznym.

Gitara firmy Little Tikes trafiła do nas jakiś rok temu. Od pewnego czasu zastanawiałam się nad jej recenzją i łatwo nie było, gdyż są dni, że gitara jest ciągle w obiegu, lecz są i takie, kiedy leży samotnie w kącie.

Zabawka jest plastikowa. Ogólnie solidnie wykonana, jednak po rocznym (dość częstym używaniu) pojawiło się na niej kilka odprysków.

Gitara ma 3 struny, z których każda gra inny dźwięk i inną melodię. Mamy bowiem do wyboru tryb pojedynczych dźwięków i tryb melodii. Im szybciej naciska się na struny, tym szybsza leci melodia.

W miejscu wyższych strun (nie wiem, jak to fachowo określić) jest grzechotka, którą można przekręcać. Na samej górze jest przycisk z kilkoma dźwiękami. Jest też obrotowe zębate kółko, które nie wydaje żadnego dźwięku. Tył gitary jest gładki. W czasie grania gitara świeci na górze. Ma wygodny uchwyt, dzięki czemu łatwo ją przenosić.

Instrumentów muzycznych mamy kilka. Spośród nich Maluch dość często chwyta za tę gitarę, ale nie posiedzi przy niej zbyt długo. Nie mogę jednak stwierdzić, że gitara nie jest fajna, bo jednak nie zawsze kurzy się w kącie. Maluch lubi sobie potańczyć przy jej melodiach.

Ma wymiary w sam raz dla najmłodszych (około 13 cm szerokości i około 25 cm długości). Producent przewiduje, że jest to zabawka przeznaczona dla dzieci od 6 miesiąca życia, ale moim zdaniem bardziej świadomie zainteresuje się nią około roczne dziecko.

Można ją kupić np. tu —->GITARA.

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Żona taty Malucha, swojego totalnego przeciwieństwa. Mieszkają z nami: chiński grzywacz, gekon lamparci i dwa myszoskoczki. Bądź z nami na bieżąco i zaglądaj na nasz Instagram.

36 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>